sadri alışık ödülleri-kültürelmasi

20. Sadri Alışık Oyuncu Ödülleri’nde tiyatro ve sinema dallarında aday olmaya hak kazanan başarılı isimlerin listesi belli oldu.

Türkiye’de tiyatro ve sinema dallarında Oyuncu ödülleri veren tek organizasyon olan “Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri”nin 20.si bu yıl 4 Mayıs günü saat 20.30 da MKM Attila İlhan Salonu‘nda gerçekleşecek.

SİNEMA SEÇİCİ KURUL: 
ZUHAL OLCAY  (Jüri Başkanı), Burak Göral, Prof. Dr.Bülent Vardar, Fehmi Yaşar, Mehmet Aslantuğ, Vecdi Sayar

KOMEDİ YA DA MÜZİKAL

YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU ADAYLARI
Füsun Demirel/ İçimdeki Ses
Tülin Özen/ Pek Yakında
Zerrin Tekindor/ Pek Yakında

YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU ADAYLARI
Cezmi Baskın/ Hadi İnşallah
Çağlar Çorumlu/ Pek Yakında
Zafer Algöz/ Pek Yakında

YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU ADAYLARI
Büşra Pekin/ Hadi İnşallah
Gupse Özay/ Deliha
Leyla Lydia Turgutlu/ İçimdeki Ses

YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU ADAYLARI
Cem Yılmaz/ Pek Yakında
Engin Günaydın/ İçimdeki Ses
Şevket Çoruh/ İnşaat 2

DRAM

YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU ADAYLARI
Işıl Yücesoy/ Unutursam Fısılda
Lale Başar/ Köksüz
Vildan Atasever/ Gece

YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU ADAYLARI
Ahmet Rıfat Şungar/ Soğuk
İlyas Salman/ Gece
Settar Tanrıöğen/ Nergis Hanım

YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU ADAYLARI

Ahu Türkpençe/ Köksüz
Farah Zeynep Abdullah/ Unutursam Fısılda
Nurgül Yeşilçay/ Gece

YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU ADAYLARI

Erdal Beşikçioğlu/ Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku
Mert Fırat/ Gece
Serkan Keskin/ İtirazım Var

ÖZEL ÖDÜLLER

AYHAN IŞIK ÖZEL ÖDÜLÜ
Engin Hepileri/ Çalsın Sazlar/ Yağmur Kıyamet Çiçeği

EKREM BORA UMUT VEREN OYUNCU ÖDÜLÜ
Albina Özden/ Mavi Dalga
Ayris Alptekin/ Mavi Dalga
Begüm Akkaya/ Mavi Dalga
Nazlı Bulum/ Mavi Dalga
Doğan İzci / Sivas

20. YIL SİNEMA SEÇİCİ KURUL ÜSTÜN PERFORMANS ÖDÜLÜ

‘Kış Uykusu’ Filminde ki Üstün Oyunculuk performansları ile Kış Uykusu’nun 8 oyuncusuna birden:
Ayberk Pekcan
Demet Akbağ
Haluk Bilginer
Melisa Sözen
Nadir Sarıbacak
Nejat İşler
Serhat Mustafa Kılıç
Tamer Levent

ONUR ÖDÜLÜ

Selma Güneri
Yusuf Sezgin


2014-2015 SADRİ ALIŞIK TİYATRO ÖDÜLLERİ ADAYLARI

TİYATRO SEÇİCİ KURUL:
ÜSTÜN AKMEN  (Jüri Başkanı), Cem Duygulu, Dilek Yorulmaz, Eser Rüzgâr, Hami Çağdaş, Mehmet Çiftçi, Nil Aykon,Refika Sezik, Rengin Uz, Sevil Özdemir, Tijen Savaşkan, Tolga Polat, Yaşar İlksavaş

YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU ADAYLARI
Aliye Uzunatağan – “Lillian”  – İBBŞT
Melisa Sözen – “Kalp Düğümü” – CRAFT TİYATRO
Meltem Cumbul – “Göl Kıyısı” –  TALİMHANE TİYATROSU

YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU ADAYLARI

Bedir Bedir – “Üst Kattaki Terörist”  İKİNCİKAT   –
Edip Tepeli – “Sırça Hayvan Koleksiyonu”   – İBBŞT
Rıza Kocaoğlu – “Ormanlardan Hemen Önceki Gece” – BİRİKEN

YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU ADAYLARI
Aslı Yılmaz – “Tesir”  – SİYAH BEYAZ RENKLİ TİYATRO
Canan Atalay – “Fü” – İKİNCİKAT
Selin İşcan – “İmparatorluk Kuranlar  YahutŞümürz’’  TİYATRO HAYAL PERDESİ

YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU ADAYLARI
Deniz Celiloğlu – “İstenmeyen”  D 22
Emre Çakman – “Annem, Oğlum ve Ben” – TİYATRO PERA
Ushan Çakır – “Göl Kıyısı”  – TALİMHANE TİYATROSU

KOMEDİ, MÜZİKLİ OYUN YA DA MÜZİKAL DALINDA

YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU ADAYLARI
Ayça Koyunoğlu – “5. Frank”  TİYATRO ADAM
Gökçe Bahadır – “Kurusıkı”  BKM
Özge Borak – “Balım”  TİM SHOW CENTER

YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU ADAYLARI
Alican Yücesoy – “Hayvan Çiftliği”  BAKIRKÖY BLD. T.
Bekir Aksoy – “Abim Geldi” – SAHNEKARLAR
Levent Üzümcü – “İstibdat Kumpanyası” TİYATRO İSTANBUL“Bir Yaz Gecesi Rüyası”  İBBŞT

YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU ADAYLARI
Aylin Kontente – “İstibdat Kumpanyası”   TİYATRO İSTANBUL
Eylül Soğukçay  – “Cibali Karakolu” İBBŞT
Selen Uçer – “Kurusıkı”  – BKM

YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU ADAYLARI
Arda Aydın – “Bir Yaz Gecesi Rüyası’’  – İBBŞT
Mustafa Dinç – “Kuş Kafesi”  TİYATRO AK’LA KARA
Onur Buldu – “İstibdat Kumpanyası”  – TİYATRO İSTANBUL

ÇOLPAN İLHAN SANATA DEĞER KATAN KADINLAR ÖDÜLÜ
Ayla Algan

ÖZEL ÖDÜLLER

ANADOLU EFES ÖZEL ÖDÜLÜ
Tiyatro Öteki Hayatlar

SEÇİCİ KURUL UMUT VEREN OYUNCU ÖDÜLÜ
Özlem Öçalmaz – “Uyanış” / Oyun Bandı

SEÇİCİ KURUL DRAMA ÖZEL ÖDÜLÜ
Salih Bademci + Güneş Sayın – “Tesir” / Siyah, Beyaz Renkli Tiyatro

SEÇİCİ KURUL KOMEDİ, MÜZİKLİ OYUN YA DA MÜZİKAL ÖZEL ÖDÜLÜ
Tuğrul Tülek + Gizem Erdem – “İki Kişilik Yaz” / Tiyatro DOT

SEÇİCİ KURUL ÜSTÜN PERFORMANS ÖDÜLÜ
Genco Erkal – “Bir Delinin Hatıra Defteri” / Dostlar Tiyatrosu

ONUR ÖDÜLÜ

Işık Yenersu