Producers Guild of America (PGA) yani Amerika Yapımcılar Derneği bugün 2017 Producers Guild Awards (2017 Yapımcıları Guild Ödülleri) için aday gösterilen filmlerin isimlerini duyurdu. Kategoriler Theatrical Motion Pictures’ın En İyi Yapımcısı The Darryl F. Zanuck Ödülü ve Hareketli Theatrical Motion Pictures’ın Üstün Yapımcı Ödülü.

Bütün kazananlar 28 Ocak 2017 Cumartesi günü Beverly Hilton Hotel, Los Angeles’da açıklanacak. Bu yıl dernek Tom Rothman (Milestone Award), James L. Brooks (Norman Lear Achievement Award in Television), Irwin Winkler (David O. Selznick Achievement Award in Theatrical Motion Pictures), Loving (Stanley Kramer Award) ve Megan Ellison (Visionary Award) gibi isimleri özel ödüllerle taçlandıracak.

2017 Yapımcıları Guild Ödülleri adayları alfabetik sırayla kategoriye göre uygun yapımcıların adlarıyla birlikte aşağıda listelenmiştir.

The Darryl F. Zanuck Award for Outstanding Producer of Theatrical Motion Pictures:

Arrival
Yapımcılar: Dan Levine, Shawn Levy, Aaron Ryder, David Linde

Deadpool
Yapımcılar: Simon Kinberg, Ryan Reynolds, Lauren Shuler Donner

Fences
Yapımcılar: Scott Rudin, Denzel Washington, Todd Black

Hacksaw Ridge
Yapımcılar: Bill Mechanic, David Permut

Hell or High Water
Yapımcılar: Carla Hacken, Julie Yorn

Hidden Figures
Yapımcılar: Donna Gigliotti, Peter Chernin & Jenno Topping, Pharrell Williams, Theodore Melfi

La La Land
Yapımcılar: Fred Berger, Jordan Horowitz, Marc Platt

Lion
Yapımcılar: Emile Sherman & Iain Canning, Angie Fielder

Manchester By the Sea
Yapımcılar: Matt Damon, Kimberly Steward, Chris Moore, Lauren Beck, Kevin Walsh

Moonlight
Yapımcılar: Adele Romanski, Dede Gardner & Jeremy Kleiner

The Award for Outstanding Producer of Animated Theatrical Motion Pictures:

Finding Dory
Yapımcılar: Lindsey Collins

Kubo and the Two Strings
Yapımcılar: Arianne Sutner, Travis Knight

Moana
Yapımcılar: Osnat Shurer

The Secret Life of Pets
Yapımcılar: Chris Meledandri, Janet Healy

Zootopia
Yapımcılar: Clark Spencer

The Award for Outstanding Producer of Documentary Theatrical Motion Pictures:

Dancer
Yapımcılar: Gabrielle Tana

The Eagle Huntress
Yapımcılar: Stacey Reiss, Otto Bell

Life, Animated
Yapımcılar: Julie Goldman, Roger Ross Williams

O.J.: Made in America
Yapımcılar: Ezra Edelman, Caroline Waterlow

Tower
Yapımcılar: Keith Maitland, Susan Thomson, Megan Gilbride

Kaynak: comingsoon