Bu seneki İngiliz Bağımsız Film Ödülleri‘nde (British Independent Film Awards) adaylar belli oldu. Yorgos Lanthimos’un övgülere boğulan yeni filmi “Sarayın Gözdesi” 13 adaylıkla adaylıklarda başı çekerken, Sundance’te prömiyer yapan soygun filmi “American Animals” 11, Joaquin Phoenix’li “Hiçbir Zaman Burada Değildin” ise 8 adaylık elde etti.

İşte adayların tamamı:

En İyi İngiliz Bağımsız Filmi

“AMERICAN ANIMALS”
“CANAVAR”
“DISOBEDIENCE”
“SARAYIN GÖZDESİ”
“HİÇBİR ZAMAN BURADA DEĞİLDİN”

En İyi Yönetmen

ANDREW HAIGH (“Lean on Pete”)
YORGOS LANTHIMOS (“Sarayın Gözdesi”)
BART LAYTON (“American Animals”)
MICHAEL PEARCE (“Canavar”)
LYNNE RAMSAY (“Hiçbir Zaman Burada Değildin”)

En İyi Senaryo

DEBORAH DAVIS, TONY McNAMARA (“Sarayın Gözdesi”)
BART LAYTON (“American Animals”)
SEBASTIAN LELIO, REBECCA LENKIEWICZ (“Disobedience”)
MICHAEL PEARCE (“Canavar”)
LYNNE RAMSAY (“Hiçbir Zaman Burada Değildin”)

En İyi Kadın Oyuncu

GEMMA ARTERTON (“The Escape”)
JESSIE BUCKLEY (“Canavar”)
OLIVIA COLMAN (“Sarayın Gözdesi”)
MAXINE PEAKE (“Funny Cow”)
RACHEL WEISZ (“Disobedience”)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

NINA ARIANDA (“Stan & Ollie”)
RACHEL McADAMS (“Disobedience”)
EMMA STONE (“Sarayın Gözdesi”)
RACHEL WEISZ (“Sarayın Gözdesi”)
MOLLY WRIGHT (“Apostasy”)

En İyi Erkek Oyuncu

JOE COLE (“Şafaktan Önce”)
STEVE COOGAN (“Stan & Ollie”)
RUPERT EVERETT (“The Happy Prince”)
JOAQUIN PHOENIX (“Hiçbir Zaman Burada Değildin”)
CHARLIE PLUMMER (“Lean on Pete”)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

STEVE BUSCEMI (“Lean on Pete”)
BARRY KEOGHAN (“American Animals”)
ALESSANDRO NIVOLA (“Disobedience”)
EVAN PETERS (“American Animals”)
DOMINIC WEST (“Colette”)

En Fazla Gelecek Vadeden Oyuncu

JESSIE BUCKLEY (“Canavar”)
MICHAELA COEL (“Been So Long”)
LIV HILL (“Jellyfish”)
MARCUS RUTHERFORD (“Obey”)
MOLLY WRIGHT (“Apostasy”)

Douglas Hickox Ödülü (En İyi İlk Film)

RICHARD BILLINGHAM (“Ray & Liz”)
DANIEL KOKOTAJLO (“Apostasy”)
MATT PALMER (“Calibre”)
MICHAEL PEARCE (“Canavar”)
LEANNE WELHAM (“Pili”)

En İyi İlk Senaryo

KAREN GILLAN (“The Party’s Just Beginning”)
DANIEL KOKOTAJLO (“Apostasy”)
BART LAYTON (“American Animals”)
MATT PALMER (“Calibre”)
MICHAEL PEARCE (“Canavar”)

En İyi Çıkış Yapan Yapımcı

KRISTIAN BRODIE (“Canavar”)
JACQUI DAVIES (“Ray & Liz”)
ANNA GRIFFIN (“Calibre”)
MARCIE MACLELLAN (“Apostasy”)
FAYE WARD (“Stan & Ollie”)

Keşif Ödülü

“THE DIG”
“IRENE’S GHOST”
“A MOMENT IN THE REEDS”
“SUPER NOVEMBER”
“VOYAGEUSE”

En İyi Belgesel

“BEING FRANK: THE CHRIS SIEVEY STORY”
“EVELYN”
“ISLAND”
“NAE PASARAN”
“UNDER THE WIRE”

En İyi İngiliz Kısa Filmi

“THE BIG DAY”
“BITTER SEA”
“THE FIELD”
“TO KNOW HIM”

En İyi Uluslararası Bağımsız Film

“CAPHARNAÜM”
“SOĞUK SAVAŞ”
“THE RIDER”
“ROMA”
“ARAKÇILAR”