İngiltere’nin Londra şehrinde düzenlenen Brit Ödülleri 2019, dün gece O2 Arena’da sahiplerine ulaştı. Birçok ünlünün yer aldığı törenle ilgili dikkat çeken detaylardan biri Beyonce ve Jay-Z‘nin Meghan Markle’ın portresinin önünde ödülle birlikte verdiği poz oldu.

Müzik dünyasının en saygın ödüllerinden biri olan 2019 Brit Ödülleri O2 Arena’da düzenlenen törenle kazanlara takdim edildi. Gecenin kazananları ve kırmızı halısı kadar dünyaca ünlü isimlerin sahne şovları gündeme oturdu. Gecenin açılışını yapan Hugh Jackman‘den Pink‘e, Dua Lipa‘dan Winnie Harlow ve Sam Smith‘e pek çok yıldız, sahne performansıyla beğeni aldı.

Gecede En İyi Erkek ve Kadın Sanatçı Ödülü’nü George Ezra ile Jorja Smith alırken En İyi İngiliz Şarkısı ise Calvin Harris ve Dua Lipa‘nın One Kiss şarkısı oldu.

Brit Ödülleri’nin sıra dışı anlarından biri de Beyonce ve Jay-Z’den geldi. The Carters adlı gruplarıyla ‘En İyi Uluslararası Grup’’ ödülüne layık görülen çift, törene katılamasalar da ödülü kabul ettikleri bir video yayınlayarak teşekkür etti.

İşte tüm kazananlar;

En İyi Erkek Sanatçı

George Ezra

En İyi Kadın Sanatçı

Jorja Smith

En İyi İngiliz Şarkısı

Calvin Harris & Dua Lipa, “One Kiss”

En İyi Çıkış Yapan Şarkıcı

Tom Walker

En İyi İngiliz Grup

The 1975

En İyi İngiliz Albüm

The 1975 – A Brief History of Online Relationships

En İyi Video Klip

Little Mix – Woman Like Me (feat. Nicki Minaj)

En İyi Uluslararası Grup

The Carters

En İyi Uluslarası Erkek Sanatçı

Drake

En İyi Uluslarası Kadın Sanatçı

Ariana Grande

Yılın İngiliz Yapımcısı

Calvin Harris

Eleştirmenlerin Seçimi

Sam Fender

Brit Global Başarı Ödülü

Ed Sheeran

Müziğe Olağanüstü Katkı

Pink