24 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında Utah eyaletinin Salt Lake şehrinde gerçekleştirilecek olan Sundance Film Festivali’nin programı açıklandı. 152 ülkeden 14,259 yapımın başvurduğu Sundance 2019’da 112 film gösterilecek.

PRÖMİYERLER

After The Wedding / U.S.A. (Director and screenwriter: Bart Freundlich, Producers: Joel B. Michaels, Harry Finkel) — Oyuncular: Julianne Moore, Michelle Williams, Billy Crudup, Abby Quinn. World Premiere. DAY ONE

After The Wedding film still

Animals / United Kingdom, Ireland, Australia (Director: Sophie Hyde, Screenwriter: Emma Jane Unsworth, Producers: Sarah Brocklehurst, Rebecca Summerton, Cormac Fox, Sophie Hyde) —Oyuncular: Holliday Grainger, Alia Shawkat. World Premiere

Blinded by the Light / United Kingdom (Director: Gurinder Chadha, Screenwriters: Sarfraz Manzoor, Gurinder Chadha, Paul Mayeda Berges, Producers: Gurinder Chadha, Jane Barclay, Jamal Daniel) —Oyuncular: Viveik Kalra, Hayley Atwell, Rob Brydon, Kulvinder Ghir, Nell Williams, Aaron Phagura. World Premiere

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile / U.S.A. (Director: Joe Berlinger, Screenwriter: Michael Werwie, Producers: Michael Costigan, Nicolas Chartier, Ara Keshishian, Michael Simkin) — Oyuncular: Zac Efron, Lily Collins, Haley Joel Osment, Kaya Scodelario, John Malkovich, Jim Parsons. World Premiere

I Am Mother / Australia (Director: Grant Sputore, Screenwriter: Michael Lloyd Green, Producers: Timothy White, Kelvin Munro) — Oyuncular: Clara Rugaard, Rose Byrne, Hilary Swank. World Premiere

Late Night / U.S.A. (Director: Nisha Ganatra, Screenwriter: Mindy Kaling, Producers: Ben Browning, Howard Klein, Jillian Apfelbaum, Mindy Kaling) — Oyuncular: Emma Thompson, Mindy Kaling, John Lithgow, Paul Walter Hauser, Reid Scott, Amy Ryan. World Premiere

Official Secrets / United States, United Kingdom (Director: Gavin Hood, Screenwriters: Sara Bernstein, Gregory Bernstein, Gavin Hood, Producers: Ged Doherty, Elizabeth Fowler, Melissa Shiyu Zuo) — Oyuncular: Keira Knightley, Matt Smith, Ralph Feinnes, Matthew Goode, Rhys Ifans. World Premiere

Photograph / India (Director and screenwriter: Ritesh Batra, Producers: Neil Kopp, Vincent Savino, Anish Savjani) — Oyuncular: Nawazuddin Siddiqi, Sanya Malhotra. World Premiere

Relive / U.S.A. (Director: Jacob Estes, Screenwriters: Jacob Estes, Drew Daywalt, Producers: Jason Blum, Bobby Cohen) — Oyuncular: David Oyelowo, Storm Reid, Mykelti Williamson, Alfred Molina, Bryan Tyree Henry. World Premiere

Sonja – The White Swan / Norway (Director: Anne Sewitsky, Screenwriters: Mette Marit Bølstad, Andreas Markusson, Producers: Cornelia Boysen, Synnøve Hørsdal) —Oyuncular: Ine Marie Wilmann, Valene Kane, Eldar Skar, Anders Mordal, Pål Sverre Hagen, Aiden McArdle. International Premiere

The Mustang / U.S.A. (Director: Laure de Clermont-Tonnerre, Screenwriters: Laure de Clermont-Tonnerre, Mona Fastvold, Brock Norman Brock, Producer: Alain Goldman) —Oyuncular: Matthias Schoenaerts, Connie Britton, Bruce Dern, Jason Mitchell, Gideon Adlon, Josh Stewart. World Premiere

The Boy Who Harnessed the Wind / United Kingdom (Director and screenwriter: Chiwetel Ejiofor, Producers: Andrea Calderwood, Gail Egan) —Oyuncular: Chiwetel Ejiofor, Maxwell Simba, Lily Banda, Noma Dumezweni, Aissa Maiga, Joseph Marcell. World Premiere

The Report / U.S.A. (Director and screenwriter: Scott Z. Burns, Producers: Steven Soderbergh, Jennifer Fox, Scott Z. Burns, Danny Gabai, Eddy Moretti ) — Cast: Adam Driver, Annette Bening, Jon Hamm, Ted Levine, Maura Tierney, Michael C. Hall. World Premiere

The Sunlit Night / Germany, Norway (Director: David Wnendt, Screenwriter: Rebecca Dinerstein, Producers: Michael Clark, Alex Turtletaub, Gabrielle Nadig, Fabian Gasmia, Ruben Thorkildsen, Jenny Slate) —Oyuncular: Jenny Slate, Zach Galifianakis, Alex Sharp, Gillian Anderson, Fridjov Sáheim, David Paymer. World Premiere

The Tomorrow Man / U.S.A. (Director and screenwriter: Noble Jones, Producers: Luke Rivett, Nicolaas Bertelsen, James Schamus, Tony Lipp) —Oyuncular: John Lithgow, Blythe Danner, Derek Cecil, Katie Aselton, Sophie Thatcher, Eve Harlow. World Premiere

Top End Wedding / Australia (Director: Wayne Blair, Screenwriters: Joshua Tyler, Miranda Tapsell, Producers: Rosemary Blight, Kylie du Fresne, Kate Croser) —Oyuncular: Miranda Tapsell, Gwilym Lee, Kerry Fox, Huw Higginson, Ursula Yovich, Shari Sebbens. World Premiere

Troupe Zero / U.S.A. (Director: Bert & Bertie, Screenwriter: Lucy Alibar, Producers: Todd Black, Jason Blumenthal, Steve Tisch, Alex Siskin, Viola Davis) —Oyuncular: Viola Davis, McKenna Grace, Jim Gaffigan, Mike Epps, Charlie Shotwell, Allison Janney. World Premiere

Velvet Buzzsaw / U.S.A. (Director and screenwriter: Dan Gilroy, Producer: Jennifer Fox) — Oyuncular: Jake Gyllenhaal, Rene Russo, Toni Collette, Zawe Ashton, Tom Sturridge, Natalia Dyer. World Premiere 

BELGESEL PRÖMİYERLERİ

Ask Dr. Ruth / U.S.A. (Director: Ryan White, Producers: Rafael Marmor, Ryan White, Jessica Hargrave, Christopher Leggett 

Halston / U.S.A. (Director and screenwriter: Frédéric Tcheng, Producers: Roland Ballester, Frédéric Tcheng, Stephanie Levy, Paul Dallas)

Love, Antosha / U.S.A. (Director: Garret Price, Producers: Adam Gibbs, Drake Doremus) — A portrait of the extraordinary life and career of actor Anton Yelchin

Marianne & Leonard: Words of Love / U.S.A. (Director: Nick Broomfield, Producers: Marc Hoeferlin, Shani Hinton, Kyle Gibbon)

MERATA: How Mum Decolonised The Screen / New Zealand (Director and screenwriter: Heperi MIta, Producer: Chelsea Winstanley)

Miles Davis: Birth of the Cool / U.S.A., United Kingdom (Director: Stanley Nelson, Producers: Nicole London, Stanley Nelson)

Raise Hell: The Life & Times of Molly Ivins / U.S.A. (Director: Janice Engel, Screenwriters: Janice Engel, Monique Zavistovski, Producers: James Egan, Janice Engel, Carlisle Vandervoort)

The Great Hack / U.S.A. (Directors: Karim Amer, Jehane Noujaim, Screenwriters: Karim Amer, Erin Barnett, Pedro Kos, Producers: Karim Amer, Geralyn Dreyfous, Judy Korin)

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley / U.S.A. (Director: Alex Gibney, Producers: Jessie Deeter, Erin Edeiken, Alex Gibney)

Toni Morrison: The Pieces I Am / U.S.A. (Director: Timothy Greenfield-Sanders, Producers: Timothy Greenfield-Sanders, Johanna Giebelhaus, Chad Thompson, Tommy Walker)

Untouchable / U.S.A. (Director: Ursula Macfarlane, Producers: Simon Chinn, Jonathan Chinn, Poppy Dixon)

Words from a Bear / U.S.A. (Director: Jeffrey Palmer, Producer: Jeffrey Palmer)

YARIŞMA BÖLÜMÜ ( ABD)

Before You Know It / U.S.A. (Director: Hannah Pearl Utt, Screenwriters: Hannah Pearl Utt, Jen Tullock, Producers: Mallory Schwartz, Josh Hetzler, James Brown) —Oyuncular: Hannah Pearl Utt, Jen Tullock, Judith Light, Mandy Patinkin, Mike Colter, Alec Baldwin. World Premiere

Big Time Adolescence / U.S.A. (Director and screenwriter: Jason Orley, Producers: Jeremy Garelick, Mickey Liddell, Pete Shiliamon, Mason Novick, Will Phelps) —Oyuncular: Pete Davidson, Griffin Gluck, Jon Cryer, Sydney Sweeney, Emily Arlook, Colson Baker. World Premiere

Brittany Runs A Marathon / U.S.A. (Director and screenwriter: Paul Downs Colaizzo, Producers: Matthew Plouffe, Tobey Maguire, Margot Hand) —Oyuncular: Jillian Bell, Michaela Watkins, Utkarsh Ambudkar, Lil Rel Howery, Micah Stock, Alice Lee. World Premiere

Clemency / U.S.A. (Director and screenwriter: Chinonye Chukwu, Producers: Bronwyn Cornelius, Julian Cautherley, Peter Wong, Timur Bekbosunov) —Oyuncular: Alfre Woodard, Aldis Hodge, Richard Schiff, Wendell Pierce, Richard Gunn, Danielle Brooks. World Premiere

The Farewell / U.S.A.,China (Director and screenwriter: Lulu Wang, Producers: Daniele Melia, Peter Saraf, Marc Turtletaub, Chris Weitz, Andrew Miano, Anita Gou) —Oyuncular: Awkwafina, Tzi Ma, Diana Lin, Zhao Shuzhen, Lu Hong, Jiang Yongbo. World Premiere

Hala / U.S.A. (Director and screenwriter: Minhal Baig, Producers: Clarence Hammond, Jamal Watson, Minhal Baig) — Oyuncular: Geraldine Viswanathan, Jack Kilmer, Gabriel Luna, Purbi Joshi, Azad Khan, Anna Chlumsky. World Premiere

Honey Boy / U.S.A. (Director: Alma Har’el, Screenwriter: Shia LaBeouf, Producers: Brian Kavanaugh-Jones, Daniela Taplin Lundberg, Anita Gou, Christopher Leggett, Alma Har’el) — Cast: Shia LaBeouf, Lucas Hedges, Noah Jupe. World Premiere

Imaginary Order / U.S.A. (Director and screenwriter: Debra Eisenstadt, Producers: Debra Eisenstadt, Cosmos Kiindarius) —Oyuncular: Wendi McLendon-Covey, Christine Woods, Max Burkholder, Steve Little, Catherine Curtin, Kate Alberts. World Premiere

The Last Black Man in San Francisco / U.S.A. (Director: Joe Talbot, Screenwriters: Joe Talbot, Rob Richert, Producers: Dede Gardner, Jeremy Kleiner, Christina Oh, Khaliah Neal, Joe Talbot) —Oyuncular: Jimmie Fails, Jonathan Majors, Rob Morgan, Tichina Arnold, Danny Glover. World Premiere

Luce / U.S.A. (Director: Julius Onah, Screenwriters: JC Lee, Julius Onah, Producers: John Baker, Julius Onah, Andrew Yang) —Oyuncular: Naomi Watts, Octavia Spencer, Kelvin Harrison Jr., Tim Roth, Norbert Leo Butz. World Premiere

Ms. Purple / U.S.A. (Director: Justin Chon, Screenwriters: Justin Chon, Chris Dinh, Producer: Alex Chi, Justin Chon) —Oyuncular: Tiffany Chu, Teddy Lee, Octavio Pizano, James Kang. World Premiere

Native Son / U.S.A. (Director: Rashid Johnson, Screenwriter: Suzan-Lori Parks, Producers: Matthew Perniciaro, Michael Sherman) —Oyuncular: Ashton Sanders, Margaret Qualley, Nick Robinson, KiKi Layne, Bill Camp, Sanaa Lathan. 

Share / U.S.A. (Director and screenwriter: Pippa Bianco, Producers: Carly Hugo, Tyler Byrne, Matt Parker) — Oyuncular: Rhianne Barreto, Charlie Plummer, Poorna Jagannathan, J.C. MacKenzie, Nick Galitzine, Lovie Simone

The Sound of Silence / U.S.A. (Director: Michael Tyburski, Screenwriters: Ben Nabors, Michael Tyburski, Producers: Ben Nabors, Michael Prall, Tariq Merhab, Charlie Scully, Mandy Tagger Brockey, Adi Ezroni) — Oyuncular: Peter Sarsgaard, Rashida Jones, Tony Revolori, Austin Pendleton. World Premiere

Them That Follow / U.S.A. (Directors and screenwriters: Britt Poulton, Dan Madison Savage, Producers: Bradley Gallo, Michael Helfant, Gerard Butler, Alan Siegel, Danielle Robinson) — Cast: Olivia Colman, Kaitlyn Dever, Alice Englert, Jim Gaffigan, Walton Goggins, Thomas Mann. World Premiere

To The Stars / U.S.A. (Director: Martha Stephens, Screenwriter: Shannon Bradley-Colleary, Producers: Kristin Mann, Laura D. Smith, Erik Rommesmo) — Cast: Kara Hayward, Liana Liberato, Jordana Spiro, Shea Whigham, Malin Akerman, Tony Hale. World Premiere

BELGESEL BÖLÜMÜ YARIŞMA ( ABD)

Always in Season / U.S.A. (Director: Jacqueline Olive)

American Factory / U.S.A. (Directors: Steven Bognar, Julia Reichert, Producers: Steven Bognar, Julia Reichert, Jeff Reichert, Julie Parker Benello)

APOLLO 11 / U.S.A. (Director: Todd Douglas Miller, Producers: Todd Douglas Miller, Thomas Petersen, Evan Krauss)

Bedlam / U.S.A. (Director: Kenneth Paul Rosenberg, Producers: Kenneth Paul Rosenberg, Peter Miller)

David Crosby: Remember My Name / U.S.A. (Director: A.J. Eaton, Producers: Cameron Crowe, Michele Farinola, Greg Mariotti)

Hail Satan / U.S.A. (Director: Penny Lane, Producer: Gabriel Sedgwick)

Jawline / U.S.A. (Director: Liza Mandelup, Producers: Bert Hamelinck, Sacha Ben Harroche, Hannah Reyer)

Knock Down the House / U.S.A. (Director: Rachel Lears, Producers: Sarah Olson, Robin Blotnick, Rachel Lears)

Midnight Family / Mexico, U.S.A. (Director: Luke Lorentzen, Producers: Kellen Quinn, Daniela Alatorre, Elena Fortes)

Mike Wallace Is Here / U.S.A. (Director: Avi Belkin, Producers: Rafael Marmor, John Battsek, Peggy Drexler, Avi Belkin, Christopher Leggett)

Moonlight Sonata: Deafness in Three Movements / U.S.A. (Director: Irene Taylor Brodsky, Producers: Irene Taylor Brodsky, Tahria Sheather)

One Child Nation / China, U.S.A. (Directors: Nanfu Wang, Jialing Zhang, Producers: Nanfu Wang, Jialing Zhang, Julie Goldman, Christoph Jörg, Christopher Clements, Carolyn Hepburn)

Pahokee / U.S.A. (Directors: Ivete Lucas, Patrick Bresnan, Producers: Ivete Lucas, Patrick Bresnan, Maida Lynn)

TIGERLAND / U.S.A. (Director: Ross Kauffman, Producers: Fisher Stevens, Xan Parker, Zara Duffy)

Untitled Amazing Johnathan Documentary / U.S.A. (Director and screenwriter: Ben Berman, Producers: Miranda Bailey, Ben Berman, Russell Groves, Amanda Marshall, Jacob Perlin)

Where’s My Roy Cohn? / U.S.A. (Director: Matt Tyrnauer, Producers: Matt Tyrnauer , Corey Reeser, Marie Brenner, Andrea Lewis)

DÜNYA DRAMALARI YARIŞMA BÖLÜMÜ

Dirty God / Netherlands, United Kingdom, Belgium, Ireland (Director: Sacha Polak, Screenwriters: Sacha Polak, Susanne Farrell, Producers: Marleen Slot, Michael Elliott) Cast: Vicky Knight, Katherine Kelly, Eliza Brady-Girard, Rebecca Stone, Bluey Robinson, Dana Marienci. International Premiere

Divine Love / Brazil, Uruguay, Denmark, Norway (Director: Gabriel Mascaro, Screenwriters: Gabriel Mascaro, Rachel Daisy Ellis, Esdras Bezerra, Producer: Rachel Daisy Ellis) Cast: Dira Praes, Julio Machado, Emilio de Melo, Teca Pereira, Mariana Nunes, Thalita Carauta. World Premiere

Dolce Fine Giornata / Poland (Director: Jacek Borcuch, Screenwriters: Jacek Borcuch, Szczepan Twardoch, Producer: Marta Habior) – Cast: Krystyna Janda, Katarzyna Smutniak, Vincent Riotta, Antonio Catania, Lorenzo de Moor, Robin Renucci. World Premiere

Judy & Punch / Australia (Director and screenwriter: Mirrah Foulkes, Producers: Michele Bennett, Nash Edgerton, Danny Gabai) – Cast: Mia Wasikowska, Damon Herriman, Tom Budge, Benedict Hardie, Lucy Velik, Terry Norris. World Premiere

Koko-di Koko-da / Sweden, Denmark (Director and screenwriter: Johannes Nyholm, Producer: Johannes Nyholm) — Cast: Leif Edlund, Ylva Gallon, Peter Belli, Katarina Jacobson. World Premiere

The Last Tree / United Kingdom (Director and screenwriter: Shola Amoo, Producers: Lee Thomas, Myf Hopkins) — Cast: Sam Adewunmi, Gbemisola Ikumelo, Tai Golding. World Premiere

Monos / Colombia, Argentina, Netherlands, Germany, Sweden, Uruguay (Director: Alejandro Landes, Screenwriters: Alejandro Landes, Alexis Dos Santos, Producers: Alejandro Landes, Fernando Epstein, Santiago Zapata, Cristina Landes) — Cast: Julianne Nicholson, Moisés Arias, Sofia Buenaventura, Deibi Rueda, Karen Quintero, Laura Castrillón. World Premiere

Queen of Hearts / Denmark (Director: May el-Toukhy, Screenwriters: Maren Louise Käehne, May el-Toukhy, Producers: Caroline Blanco, René Ezra) — Cast: Trine Dyrholm, Gustav Lindh, Magnus Krepper. World Premiere

The Sharks / Uruguay, Argentina, Spain (Director and screenwriter: Lucía Garibaldi, Producers: Pancho Magnou Arnábal, Isabel García) — Cast: Romina Bentancur, Federico Morosini, Fabián Arenillas, Valeria Lois, Antonella Aquistapache. World Premiere

The Souvenir / United Kingdom (Director and screenwriter: Joanna Hogg, Producers: Luke Schiller, Joanna Hogg) — Cast: Honor Swinton Byrne, Tom Burke, Tilda Swinton. World Premiere

This is not Berlin / Mexico (Director: Hari Sama, Screenwriters: Rodrigo Ordóñez, Hari Sama, Max Zunino, Producers: Ale García, Antonio Urdapilleta, Hari Sama, Verónica Valadez P.) — Cast: Xabiani Ponce de León, José Antonio Toledano, Ximena Romo, Mauro Sánchez Navarro, Klaudia García, Marina de Tavira. World Premiere

WE ARE LITTLE ZOMBIES / Japan (Director and screenwriter: Makoto Nagahisa, Producers: Shinichi Takahashi, Tahei Tamanishi, Haruki Yokoyama, Haruhiko Hasegawa) — Cast: Keita Ninomiya, Satoshi Mizuno, Mondo Okumura, Sena Nakajima. World Premiere

DÜNYA DRAMALARI BELGESEL YARIŞMA BÖLÜMÜ

Advocate / Israel, Canada, Switzerland (Directors: Rachel Leah Jones, Philippe Bellaïche, Producers: Philippe Bellaïche, Rachel Leah Jones, Paul Cadieux, Joelle Bertossa)

Cold Case Hammarskjold / Denmark (Director: Mads Brügger, Producers: Peter Engel, Andreas Rocksén, Bjarte M. Tveit)

Untitled Brazil Documentary / Brazil (Director and screenwriter: Petra Costa, Producers: Joanna Natasegara, Shane Boris, Tiago Pavan)

The Disappearance of My Mother / Italy (Director and screenwriter: Beniamino Barrese, Producer: Filippo Macelloni)

Gaza / Ireland (Directors: Garry Keane, Andrew McConnell, Producers: Brendan J. Byrne, Garry Keane, Andrew McConnell, Paul Cadieux)

Honeyland / Macedonia (Directors: Ljubomir Stefanov, Tamara Kotevska, Producer: Atanas Georgiev)

Lapü / Colombia (Directors: Juan Pablo Polanco, César Alejandro Jaimes, Screenwriters: Juan Pablo Polanco, César Alejandro Jaimes, María Canela Reyes, Producer: Julián David Quintero)

The Magic Life of V / Finland, Denmark, Bulgaria (Director: Tonislav Hristov, Screenwriters: Tonislav Hristov, Kaarle Aho, Producers: Kaarle Aho, Kai Nordberg)

Midnight Traveler / U.S.A., Qatar, United Kingdom, Canada (Director: Hassan Fazili, Screenwriter: Emelie Mahdavian, Producers: Emelie Mahdavian, Su Kim)

Sea of Shadows / Austria (Director: Richard Ladkani, Producers: Walter Koehler, Wolfgang Knoepfler)

Shooting the Mafia / Ireland (Director: Kim Longinotto, Producer: Niamh Fagan)

Stieg Larsson – The Man Who Played With Fire / Sweden (Director and screenwriter: Henrik Georgsson, Producers: Mattias Nohrborg, Fredrik Heinig)

NEXT

Adam / U.S.A. (Director: Rhys Ernst, Screenwriter: Ariel Schrag, Producers: Howard Gertler, James Schamus) — Cast: Nicholas Alexander, India Menuez, Leo Sheng, Chloe Levine, Margaret Qualley. World Premiere

Give Me Liberty / U.S.A. (Director: Kirill Mikhanovsky, Screenwriters: Alice Austen, Kirill Mikhanovsky, Producers: Alice Austen, George Rush, Walter S. Hall, Michael Manasseri, Sergey Shtern, Val Abel) — Cast: Lauren “Lolo” Spencer, Chris Galust, Maksim Stoyanov, Darya Ekamasova. World Premiere

Light From Light / U.S.A. (Director and screenwriter: Paul Harrill, Producers: James M. Johnston, Kelly Williams, Toby Halbrooks, Elisabeth Moss, Tim Headington, Theresa Page) — Cast: Marin Ireland, Jim Gaffigan, Josh Wiggins, Atheena Frizzell, David Cale. World Premiere

Paradise Hills / Spain, U.S.A. (Director: Alice Waddington, Screenwriters: Nacho Vigalondo, Brian DeLeeuw, Producers: Adrian Guerra, Núria Valls) — Cast: Emma Roberts, Danielle Macdonald, Awkwafina, Eiza González, Milla Jovovich, Jeremy Irvine. World Premiere

Premature / U.S.A. (Director: Rashaad Ernesto Green, Screenwriters: Rashaad Ernesto Green, Zora Howard, Producers: Joy Ganes, Rashaad Ernesto Green, Darren Dean) — Cast: Zora Howard, Joshua Boone, Michelle Wilson, Alexis Marie Wint, Imani Lewis, Tashiana Washington. World Premiere

Selah and the Spades / U.S.A. (Director and screenwriter: Tayarisha Poe, Producers: Lauren McBride, Lucas Joaquin, Drew Houpt, Tayarisha Poe, Jill Ahrens) — Cast: Lovie Simone, Celeste O’Connor, Jharrel Jerome, Gina Torres, Jesse Williams. World Premiere

Sister Aimee / U.S.A. (Directors and screenwriters: Samantha Buck, Marie Schlingmann, Producers: Bettina Barrow, David Hartstein, Katherine Harper) — Cast: Anna Margaret Hollyman, Michael Mosley, Andrea Suarez Paz, Julie White, Macon Blair, Amy Hargreaves. World Premiere

The Death of Dick Long / U.S.A. (Director: Daniel Scheinert, Screenwriter: Billy Chew, Producers: Jonathan Wang, Daniel Scheinert) — Cast: Michael Abbott Jr., Virginia Newcomb, Andre Hyland, Sarah Baker, Jess Weixler. World Premiere

The Infiltrators / U.S.A. (Directors: Alex Rivera, Cristina Ibarra, Screenwriters: Alex Rivera, Aldo Velasco, Producers: Cristina Ibarra, Alex Rivera, Darren Dean) — Cast: Maynor Alvarado, Manuel Uriza, Chelsea Rendon, Juan Gabriel Pareja, Vik Sahay. World Premiere

The Wolf Hour / U.S.A. (Director and screenwriter: Alistair Banks Griffin, Producers: Brian Kavanaugh-Jones, Bailey Conway Anglewicz, Bradley Pilz) — Cast: Naomi Watts, Emory Cohen, Jennifer Ehle, Kelvin Harrison Jr. World Premiere 

GECE YARISI FİLMLERİ

Greener Grass / U.S.A. (Directors and screenwriters: Jocelyn DeBoer, Dawn Luebbe, Producer: Natalie Metzger) — Cast: Jocelyn DeBoer, Dawn Luebbe, Beck Bennett, Neil Casey, Mary Holland, D’Arcy Carden. World Premiere

Little Monsters / Australia (Director and screenwriter: Abe Forsythe, Producers: Jodi Matterson, Bruna Papandrea, Steve Hutensky, Keith Calder, Jessica Calder) — Cast: Lupita Nyong’o, Alexander England, Josh Gad. World Premiere

MEMORY – The Origins of Alien / U.S.A. (Director: Alexandre O. Philippe, Screenwriter: Alexandre O. Philippe, Producer: Kerry Deignan Roy)

Mope / U.S.A. (Director: Lucas Heyne, Screenwriters: Lucas Heyne, Zack Newkirk, Producers: Kelly Hayes, Brian Cooper, Kern Saxton, Danny Roth) — Cast: Nathan Stewart-Jarrett, Kelly Sry, Brian Huskey, Max Adler, David Arquette, Tonya Cornelisse. World Premiere

Sweetheart / U.S.A. (Director: JD Dillard, Screenwriters: JD Dillard, Alex Theurer, Alex Hyner, Producers: Jason Blum, JD Dillard, Alex Theurer, Alex Hyner, Bill Karesh) — Cast: Kiersey Clemons, Emory Cohen, Hanna Mangan Lawrence, Andrew Crawford. World Premiere

The Hole in the Ground / Ireland (Director: Lee Cronin, Screenwriters: Lee Cronin, Stephen Shields, Producers: John Keville, Conor Barry) — Cast: Seána Kerslake, James Cosmo, Kati Outinen, Simone Kirby, Steve Wall, James Quinn Markey. World Premiere

The Lodge / U.S.A., United Kingdom (Directors: Veronika Franz, Severin Fiala, Screenwriters: Sergio Casci, Veronika Franz, Severin Fiala, Producers: Simon Oakes, Aliza James, Aaron Ryder) — Cast: Riley Keough, Jaeden Martell, Lia McHugh, Alicia Silverstone, Richard Armitage. World Premiere 

SPOTLIGHT

Anthropocene: The Human Epoch / Canada (Directors: Jennifer Baichwal, Nicholas de Pencier, Edward Burtynsky, Screenwriter: Jennifer Baichwal, Producer: Nicholas de Pencier)

Birds of Passage / Colombia (Directors: Cristina Gallego, Ciro Guerra, Screenwriters: Maria Camila Arias, Jacques Toulemonde, Producers: Katrin Pors, Cristina Gallego) Cast: Carmina Martinez, Jose Acosta, Natalia Reyes. Utah Premiere

Maiden / United Kingdom (Director and screenwriter: Alex Holmes, Producers: Victoria Gregory, Alex Holmes)

The Biggest Little Farm / U.S.A. (Director: John Chester, Screenwriters: Mark Monroe, John Chester, Producers: Sandra Keats, John Chester)

The Mountain / U.S.A. (Director: Rick Alverson, Screenwriters: Rick Alverson, Colm O’Leary, Dustin Defa, Producers: Ryan Zacarias, Sara Murphy, Eddy Moretti, Alison Carter) Cast: Jeff Goldblum, Tye Sheridan, Udo Kier, Denis Lavant, Hannah Gross. U.S. Premiere

The Nightingale / Australia (Director and screenwriter: Jennifer Kent, Producers: Kristina Ceyton, Bruna Papandrea, Steve Hutenski, Jennifer Kent) — Oyuncular: Aisling Franciosi, Sam Claflin, Baykali Ganambarr, Damon Herriman, Harry Greenwood, Ewen Leslie. North American Premiere 

KIDS

Abe / Brazil (Director: Fernando Grostein Andrade, Screenwriters: Lameece Issaq, Jacob Kader, Producers: Carlos Eduardo Ciampolini, Noberto Pinheiro Jr., Caio Gullane, Fabiano Gullane) —Oyuncular: Noah Schnapp, Seu Jorge Mário da Silva, Mark Margolis, Dagmara Dominczyk, Arian Moayed, Tom Mardirosian. World Premiere

The Elephant Queen / United Kingdom, Kenya (Directors: Victoria Stone, Mark Deeble, Screenwriter: Mark Deeble, Producers: Victoria Stone, Lucinda Englehart)

THE WITCH HUNTERS / Serbia, Macedonia (Director: Rasko Miljkovic, Screenwriters: Marko Manojlovic, Milos Kreckovic, Producer: Jovana Karaulic) —Oyuncular: Mihajlo Milavic, Silma Mahmuti. U.S. Premiere