Marvel Studios yeni Black Panther fragmanını ve posterini piyasaya sürdü!

Marvel Studios’un Black Panther’ı, babasının ölümünden sonra, Wakanda Kralı’nın tahta geçmek için teknolojik açıdan ilerlemiş olan Afrika ulusuna evine dönerek kral olarak gerçek yerini alacak olan T’Challa’yı izliyor. Ancak güçlü bir eski düşman yeniden ortaya çıktığında, T’Challa’nın krallık -ve Black Panther öfkesi, Wakanda’nın kaderini ve tüm dünyayı tehlikeye atan korkunç bir çatışmaya girince test edilir. İhanet ve tehlike ile karşı karşıya kalan genç kral, düşmanlarını yenmek ve halkının güvenliğini ve yaşam biçimini korumak için müttefiklerini toplaması ve Black Panther’ın gücünü serbest bırakması gerekir.

Captain America:Civil War‘da ilk kez ortaya çıkan Black Panther’ı Chadwick Boseman canlandırıyor. Filmde ayrıca Michael B. Jordan, Lupita Nyong’o, Danai Gurira, Martin Freeman, Daniel Kaluuya, Letitia Wright, Winston Duke, Angela Bassett, Forest Whitaker ve Avengers: Age of Ultron‘dan Andy Serkis yer alıyor.

Ryan Coogler tarafından yönetilen film, Stan Lee ve Jack Kirby‘nin dönemsel Fantastic Four çalıştırması sırasında 1966’da çıkan Marvel Comics karakteri olup, ana hikaye temel alınarak  Ryan Coogler ve Joe Robert Cole kaleminden yazıldı.

Black Panther, 16 Şubat 2018’de beyaz perdede yer alacak.