İstanbul Müzik Festivali müzikseverleri İstanbul’un 15 farklı mekânında ağırlayacak. Aya İrini Müzesi, Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall, İş Sanat Konser Salonu, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı, Rahmi M. Koç Müzesi, Süreyya Operası, Zorlu PSM, Kapalıçarşı ve Neve Şalom Sinagogu festivale ev sahipliği yapacak.

Açılışı 11 Haziran akşamı Tefken Filarmoni Orkestrası yapacak. Aziz Shokhakimov şefliğindeki konserde Seong-Jin Cho piyanis olarak yer alacak.  Festivalde bu yıl yer alan topluluklardan bazıları şöyle Vokal Barok Hazineler: Bach & Vivaldi & Handel, Moskova Solistleri & Yuri Bashmet (Bashmet bu yılki onur ödülünün sahibi), Piotr Anderszewski,  Lüksemburg Filarmoni & Yuja Wang. Yıldızlarla Oda Müziği, Yarının Kadın Yıldızları, Sonu Klasikleri ve Müzik Rotası programı bu yıl yine devam edecek.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından E.C.A. Presdöküm Sanayii A.Ş. sponsorluğunda düzenlenen 47. İstanbul Müzik Festivali bu yıl 11-30 Haziran tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.