Açılışını Damien Chazelle’in üstlendiği biyografik film “First Man” ile yapacak olan 75. Venedik Film Festivali’nin programı belli oldu.

Festivalin bu seneki jüri başkanlığını usta yönetmeni Guillermo del Toro üstleniyor. Festival 29 Ağustos-8 Eylül 2018 tarihleri arası gerçekleşecek.

YARIŞMA

  • First Man (Damien Chazelle)
  • The Mountain (Rick Alverson)
  •  Doubles Vies (Olivier Assayas)
  •  The Sisters Brothers (Jacques Audiard)
  • The Ballad Of Buster Scruggs (Ethan, Joel Coen)
  •  ROMA (Alfonso Cuaron)
  •  Vox Lux (Brady Corbet)
  •  Suspiria (Luca Guadagnino)
  •  The Nightingale (Jennifer Kent)
  •  The Favourite (Yorgos Lanthimos)
  •  Peterloo (Mike Leigh)
  • Capri-Revolution (Mario Martone)
  • What You Gonna Do When The World’s On Fire? (Roberto Minervini)
  •  Napszallta/Sunset (Laszlo Nemes)
  • Nuestro Tiempo (Carlos Reygadas)
  • At Eternity’s Gate (Julian Schnabel)
  • Acusada (Gonzalo Tobal)
  • Zan/Killing (Shinya Tsukamoto)
  •  22 July (Paul Greengrass)
  •  Werk Ohne Autor (Florian Henckel von Donnersmarck)
  • Frères Ennemis (David Oelhoffen)

YARIŞMA DIŞI ÖZEL GÖSTERİM

  • The Other Side Of The Wind (Orson Welles)
  • They’ll Love Me When I’m Dead (Morgan Neville)

YARIŞMA DIŞI (KURMACA)

  •  A Star Is Born (Bradley Cooper)
  • Una Storia Senza Nome (Roberto Anno)
  • Les Estivants (Valeria Bruni Tedeschi)
  • Mi Obra Maestra (Gaston Duprat)
  • A Tramway In Jerusalem (Amos Gitai)
  • Un Peuple Et Son Roi (Pierre Schoeller)
  • La Quietud (Pablo Trapero)

YARIŞMA DIŞI (BELGESEL)

  • Carmine Street Guitars (Ron Mann)
  • Process (Sergei Loznitsa)
  • El Pepe, Una Vida Suprema (Emir Kusturica)
  • Aquarela (Victor Kossakovsky)
  • A Letter To A Friend In Gaza (Amos Gitai)
  • Isis, Tomorrow. The Lost Souls Of Mosul. (Frencesca Mannocchi, Alessio Romenzi)
  • American Dharma (Errol Morris)
  • Introduzione All’oscuro (Gaston Solnicki)
  • 1938 Diversi (Giorgio Treves)
  • Ni De Lian/Your Face (Tsai Ming-Liang)
  • Monrovia, Indiana (Frederick Wiseman)

ORİZZONTİ (UFUKLAR)

  • Sulla Mia Pelle (Alessio Cremonini)
  • Kraben Rahu/Manta Ray (Phuttiphong Aroonpheng)
  • Soni (Ivan Ayr)
  • Ozen/The River (Emir Baigazin)
  • La Noche De 12 Anos (Alvaro Brechner)
  • Deslembro (Flavia Castro)
  • Anons/The Announcement (Mahmut Fazil Coskun)
  • Un Giorno All’Improvviso (Ciro D’Emilio)
  • Charlie Says (Mary Harron)
  • Amanda (Mikhael Hers)
  • Yom Adaatou Zouli/The Day I Lost My Shadow (Soudade Kaadan)
  • L’Enkas (Sarah Marx)
  • Tchelovek Kotorij Udivil Vseh/The Man Who Surprised Everyone – Natasha Maerkulova, Aleksey Chupov
  • Kucumbu Tubuh Indahku/Memories Of My Body (Garin Nugroho)
  • Hamchenan Ke Mimordan/As I Lay Dying (Mostafa Sayyari)
  • La Profezia Dell’Armadillo (Emanuele Scaringi)
  • Erom/Stripped (Yaron Shani)
  • Jinpa (Pema Tseden)
  • Tel Aviv On Fire (Sameh Zoabi)

SCONFİNİ

  • Blood Kin (Ramin Bahrani)
  • Il Banchiere Anarchico (Giulio Base)
  •  The Tree Of Life Extended Cut (Terrence Malick)
  • L’Heure De La Sortie (Sebastien Marnier)
  • Magic Lantern (Amir Naderi)
  • Camorra (Francesco Patierno)
  • Arrivederci Saigon (Wilma Labate)
  • Il Ragazzo Più Felice Del Mondo (Gipi)