Adelet Ligi’ne hazır mısınız? Evet dediğinizi duyar gibiyiz. Kültür Elması ekibi olarak bizde bu heyecanlı film için geri sayıma başladık. Yönetmenliğini Zack Snyder‘in üstlendiği 17 Kasım’da Türkiye’de vizyona girecek olan DC Comics’in süper kahraman takımı Justice League adelet için savaşmaya geliyor!

Özellikle Batman v Superman ve Suicide Squad’ın ardından bu yapıma bir umut bağladığımız bir gerçek. Çünkü ciddi bir hayal kırıklığı yaratan iki filmin eksiklerini  Justice League’in kapatacağına kendimizi öyle bir hazırladık ki umarız yanılmayız. Filmden yayınlanan fragmanlarda “oldukça iyi” kavramının habercisi olma niteliği kazandırdı ve karakterlerin fanlarının içine birazda olsa su serpti. Birçok karakteri toplayan Batman nam-ı değer Bruce Wayne bu kez hayırlı bir iş için yolculuğa çıkıyor ve ekibe liderlik yapıyor. Ekip demişken kimler yok ki bu ekipte: Superman, Wonder Woman, Flash, Cyborg ve Aquaman gibi daha birçok kahraman yer alacak. Yazının devamında hepsini tek tek yazacağım 😉 Ama önce biraz Justice League : Part 1’den bahsedelim.

Geçtiğimiz aylarda Batman v Superman ile kendi sinematik evrenini sonunda bomba gibi kuran DC Comics, tıpkı Marvel gibi 2020 yılına kadar olan film takvimini açıklamıştı. Bu bağlamda 2016’da Suicide Squad ile karşımıza çıkan DC Comics filmin hemen akabininde bu yıl birinci bölüm ile Justice League ekibini beyaz perdeye taşıyacağını bildirerek tüm fanları yerinden zıplatmıştı. Yayınlanan fragmanlardan yola çıkarak filmin hikayesi az biraz şekillendi. Batman v Superman filminde öldüğünü (!) zannettiğimiz Superman’in bu filmde geri döneceği sinyalleri oldukça güçlü. Her ne kadar kendisini fragmanlarda dahil olmak üzere tam olarak göremesekte castta adının geçmesi ekibe geri döneceğine inanmamızı sağlıyor. Tabi birde film hakkında ortaya atılan ciddi söylentiler var. Mesela filmin Bruce Wayne ile Barry Allen’ın tanışmasıyla başlayacağı, Superman’in saçları uzun olarak geri döneceği, Batman’in birden fazla kostüme sahip olacağı, Batman ile Wonder Woman’ın ekip toplama sebebinin Superman’in şanını yaşatmak olduğu ve Barry’nin yaşının zaman diliminde 27 olacağı gibi.

Filme geri sayım başlaya dursun bizlerde film öncesi hafızamızı tazeleyelim ve Kültür Elması olarak ekipte yer alacak tüm karakterleri şöyle bir sıralayalım istedik. Savaşın, aşkın, cazibenin, inancın, kanın, bağımlılığın, komedinin ve daha fazlasının yer aldığı bir süper kahraman filminin tüm karakterleri için sizleri aşağıya alalım…

1. SUPERMAN

Batman V Superman Ölüm Sahnesi Her Karakter Adalet Ligi'nde Görünüm Doğruladı
Sona ermesine rağmen Batman v Superman: Adalet Şafağı filminde ne olduğunu anlayamadığımız (öldü mü ? yaşıyor mu?) Superman / Clark Kent belli ki bize yeni filmde “Yıkılmadım, ayaktayım” mesajı verircesine geri dönmeye hazırlanıyor. En azından tüm söylentiler bu yönde.  Henry Cavill, Superman rolünü yeniden canlandıracak.

2. BATMAN

Batman Adalet Ligi Zırhı Her Karakter Adalet Ligi'nde Görünüm Doğruladı

Adalet Ligi’nin liderliğini ve ayrıca işe alım görevinde bulunan Batman, başka bir deyişle milyarder Bruce Wayne, Gotham City’de güçlü meta-insanlarla görüşecek ve onları ekibe katılmaları için ikna etmeye çalışacak. Filmin ilk 20 dakikasının bu ikna çabaları ile geçeceğide gelen söylentiler arasında. Batman’i yeniden canlandıracak aktör Ben Affleck olacak.

3. WONDER WOMAN

Adalet Ligi'nde Harikulade Kadın Adalet Ligi'nde Görünen Her Karakteri Kapatan Orijinal Fragman
Çok başarılı bir 2017 solo filmi olan Wonder Woman / Diana Prince, Adalet Ligi’ndeki ana karakterlerden biri olacak ve ekibi Batman’la birlikte eş lider olarak sürdürecek. Batman v Superman filminin sonunda Batman ve Wonder Woman’ın konuşması bu ikilinin arasındaki ilişkinin karşılıklı bir saygıya dayalı olduğunu gösteriyordu. Bu da Adalet Ligi’nin işe alınmasındaki ortaklıklarının büyük olasılıkla pürüzsüz olacağı anlamına geliyor. Gal Gadot bir kez daha  Wonder Woman rolünü yeniden canlandıracak

4. AQUAMAN

Aquaman Adalet Ligi Orijinal Fragman Adalet Ligi'nde Görünen Her Karakterin Yakın Olduğu
DC Comics hayranlarının en sevdiği karakter olan Aquaman / Arthur Curry nihayet layık göründüğü büyük ekran macerasına başlıyor. Atlantis’in sualtı krallığını izlemeye doyamadığımız karakteri aktör James Momoa canlandırıyor. Daha iyi bir tercih olmazdı gerçekten.

5. FLASH

Adalet Ligi Orijinal Fragman Flaş, Adalet Ligi'nde Görünen Her Karakterin Koşuşuyla Çalışıyor
Flash / Barry Allen Adalet Ligi’nde bizi güldürmeye geliyor! Açıkcası Flash’ın Adelet Ligi’ne çok şey katacağını düşünmek pekte yanlış olmaz. Adam bir orada bir burada. Batman’in çok işine yarayacak 🙂 Adalet Ligi’ndeki Flash rolüyle aktör Ezra Miller‘ın oyuncu seçimi hakkında çok fazla tartışmaya yol açmıştı.  Grant Gustin, The CW televizyon dizisi The Flash rolünde zaten çok başarılı bir iş çıkardı ve karakterin fanları film için yeni birini koymanın gereksiz olduğunu düşündüler. Ancak DC Comics, Arrowverse / TV evreni sinema / DCEU dünyası diziyi ayrı tutmayı seçti ve Flash bayrağı filmde Ezra Miller’a devredildi.

6. CYBORG

Adalet Ligi Filmi Cyborg, Adalet Ligi'nde Görünen Her Karakteri Kapatdı
Ana Adalet Ligi serisinde daha az bilinen bir kahraman olan Cyborg / Victor Stone, teknolojiyi ve ateş toplarını kollarından elle değiştirebilen, robotik modifiye sahip eski bir atlet. Bu filmin uğruna, Victor hikayede büyük bir rol oynayacak. Cyborg, DCEU’ya katılmadan önceki film tecrübesi olmayan aktör Ray Fisher tarafından oynanacak. Performansının çoğu, karakterin tüm vücudu robotik olduğu için hareket yakalama yoluyla yapıldı. Victor Stone’un yüzü çoğunlukla görülürken, bazen de kaplıdır.

7. LEX LUTHOR

Lex Luthor Jesse Eisenberg Batman - Süpermen Her Karakter Adalet Ligi'nde Görünüm Doğruladı
Superman’in ana kötü baş karakteri Lex Luthor, geri gelmek için hazırlanıyor. Biz onu en son Arkham Asylum hapishanesinde bırakmıştık.  Adeletin Şafağı filminin sonunda kötü birşeylerin geleceği sinyalleri zaten verilmişti. Bu işin ucu filmde Luthor’a dokunacak belli. Ancak bu defa rolü çok daha küçük olacak  ve muhtemelen sadece filmi devralacak diğer kötülerin arasında kısacık görünecek. Jesse Eisenberg, Lex Luthor olarak yeniden karşımıza çıkacak.

8. LOIS LANE

Adalet Ligi'ndeki Lois Lane'de Her Karakter Adalet Ligi'nde Görünüşleri Onaylandı
Lois Lane, Batman v Süpermen’de izleyicilerin çoğundan çok daha büyük bir role sahipti ve kendisi bir kez daha Adalet Ligi’ne geri dönecek.  Bu dönüşte tabi doğal olarak Superman’in geri geleceği sinyallerini daha da kuvvetlendiriyor. Birde Clark’ın Lane’e ölmeden önce bıraktığı nişan yüzüğünü de düşünürsek filmin sonunda bir düğün olur mu ne dersiniz? Süpermen’in kaderi, Batman v Süpermen olaylarından sonra belirsizliğini koruduğu için Lois Lane, muhtemelen filmde kendisinden bağımsız hareket edecek. Daily Planet’da gazeteci olmaya devam edecek ve aynı zamanda Batman ve Wonder Woman’a yardım etmeye de çalışıyor olacak. Amy Adams bir kez daha Lois Lane rolünde oynayacak.

9. MARTHA KENT

Diane Lane, Batman'da Martha Kent olarak v Süper Şahin Adalet Her Karakter Adalet Ligi'nde Görünüşe Onaylandı Onaylandı
Elbette Süpermen’in üvey annesinin olmadığı bir Adalet Ligi düşünmüyordunuz herhalde?Filmde küçük bir rolle karşımıza çıkacağına inandığımız Martha, muhtemelen Süpermen’in hayata dönüşüyle ​​bağlantılı kısa bir görünüşe sahip olmak için hazırlanıyor. Diane Lane, Martha Kent rolüne geri dönecek.

10. STEPPENWOLF

Adalet Ligi Filmi 2017 Kötü Steppenwolf Her Karakter Adalet Ligi'nde Görünüm Doğrulandı
Adaletin Şafağı filminde Lex Luthor, Krypton gemisinde elçi görevi gören bir uzaylı aracılığı ile Darkseid‘la bağlantı kurmuş ve onun geleceğini sık sık dile getirmişti. Ancak Justice League filmi, biri 2017‘de biri de 2019‘da olmak üzere iki bölüm şeklinde açıklanınca Darkseid’ın da ilk filmden ortaya çıkıp ekip ile kapışması pek mantıklı olmazdı. Yani uzun lafın kısası Justice League Bölüm 1’de Darkseid’a hazırlık olarak bir kötü adam olması gerekiyordu. İşte o adam ; Steppenwolf Darkseid’ın amcası. Zaten söylentilerde Steppenwolf’un filmin tek kötüsü olacağı ve Darkseid’ın ise kendini hafiften göstereceği yönünde. Peki bu arkadaşın güçleri neler? İnsanüstü güç, insanüstü dayanıklık, çeviklik tehlikeyi önceden algılayabilme, ilahi Güçler, ölümsüzlük, hızlı iyileşebilme, süper işitme ve süper hız. Yani bizim takımı çok ciddi meseleler bekliyor olacak. İrlandalı aktör Ciarán Hinds, Steppenwolf’da karakterine hayat veren

11. HIPPOLYTA

Connie Nielsen, Harikalar Diyarı'nda Hippolyta filminde Her Karakterin Adalet Ligi'nde Görünüşleri Onaylandı
Yunan Mitolojisinde babası Ares tarafından kendisine verilen sihirli korseyi giyen Amazon kraliçesi olarak bilinen Hippolyta, aynı zamanda Wonder Women’ın da annesi. Yakında çıkacak olan filmlerin DCEU listesindeki Hippolyta’nın rolü hakkında çok az şey biliniyor. Hiçbir zaman Adalet Lideri ile doğrudan ilişki kurmadı, ancak Diana’nın takıma katılmaya değer olduğunu kanıtlamış olduğu durumlarda bazen kızının savunmasına geldi.  Ancak bu senaryo, 2017 Adalet Ligi’nin planıyla aynı çizgide görünmüyor. Aktris Connie Nielsen, Kraliçe Hippolyta rolünü yeniden canlandıracak.

12. ANTIOPE

Wonder Woman Film Antiope Combat Her Karakter Adalet Ligi'nde Görünüşe Onaylandı
Wonder Woman filmini sakat bırakan Queen Hippolyta’nın aksine General Antiope farklı bir kadere sahipti. Bu karakterin Adalet Ligi’nde olacağı en başında beri belliydi. Tabii ki hayranların bu sevilen Amazon’ın büyük ekrana geri döndüğünü görmekten mutluluk duyacak olsa da, bazıları içinde şaşırtıcı bir sürpriz oldu. Antiope’in Adalet Ligi’nde olacağı haberi, Diana’nın filmdeki Amazon’larla olan etkileşimlerinin bir flashback dizisinden geleceği öngörülmüştü. Film muhtemelen duyurulmuş olan Wonder Woman 2 için Amazon’u kuracak. Olağanüstü Robin Wright, Adalet Ligi’nde Genel Antiope olarak tekrardan geri dönecek.

13. ALFRED PENNYWORTH

Batman V Süpermen Jeremy Irons Alfred Pennyworth Poster Her Karakter Adalet Ligi'nde Görünüşe Onaylandı
Pop kültüründe en sevilen uşak, Alfred Pennyworth, Adalet Ligi’ne geri dönecek. Batman’in gerçekten de bu kahraman ekibini toplamak için gereken tüm yardıma ihtiyacı var gibi görünüyor ve Alfred daima kahramanın destek sisteminde önemli bir rol oynamıştır. 1989’da Batman ve 2005’te Batman Başlıyor filmlerinde geleneksel bir rota seçerken DCEU, Alfred’i zamanla daha profesyonel bir asistan haline getirdi. Aktör Jeremy Irons, Adalet Ligi’nde Alfred Pennyworth rolünde Batman v Süpermen rolünü tekrarlayacak.

14. JAMES GORDON

Adalet Ligi Orijinal Fragman Gordon Batman Her Karakterin Adalet Ligi'nde Görünüşleri Doğrulanan Harika Kadın
Komiser James Gordon, Batman efsanelerinde, Batman v Süpermen’den yoksun olan Adalet Şafağı’nın temel özelliklerinden biridir.  Gordon, The Dark Knight üçlemesinde önemli bir rol oynamıştır ve 2014’ten bu yana televizyon dizisi Gotham’ın kahramanıdır. James Gordon Adalet Ligi’nde büyük ekrana geri dönüyor ve fragmanlara bakarsak Batman’ın hayatında bir kez daha önemli bir rol oynayacak. DCEU, yakında çıkacak The Batman’ın solo filmini kurmak için Komiseri de zemine hazırlıyor olabilir kim bilir. İnanılmaz JK Simmons, Komiser James Gordon’ı oynayacak. Ne diyelim asın bayrakları!

15. DR. SILAS STONE

Adalet Ligi Orijinal Fragman Silas Parademon Her Karakter Adalet Ligi'nde Görünüm Doğruladı
Cyborg / Victor Stone’un babası Dr. Silas Stone, Batman v Süpermen’de çok kısa  gösterilmişti ve Adalet Ligi’nde yeniden ortaya çıkacak. Tıpkı çizgi romanlarda olduğu gibi Silas, DC Comics evreni boyunca çeşitli şehirlerde tesis olanakları olan STAR Labs’ta bir bilim adamı olacak.  Silas Stone, Joe Morton tarafından canlandırılacak .

16. NUIDIS VULKO

Aquaman Dafoe 1 Adalet Ligi'nde Görünen Her Karakter
Nuidis Vulko, Aquaman mitosunun temel özelliklerinden biridir ve Aquaman’in en yakın arkadaşıdır. Atlantis Krallığı’nın bilge bir danışmanı ve oldukça siyasi bir kişidir. Vulko, filmde büyük ihtimal güvenilir bir danışman olarak karşımıza çıkacak. Oyuncu Willem Dafoe, Adalet Ligi’nde Nuidis Vulko’yu canlandıracak.

17. MERA

adalet liginde mera amber, her karakterin Adalet Ligi'nde Görünüşe Onaylandığını Duydu
Mera bir savaşçı, büyücü ve çizgi romanlarda da Aquaman’ın eşidir. DC Comics rolü DCEU’da çok az paylaştı, ancak Justice League ve yaklaşmakta olan Aquaman solo filmi için zaten onaylanmıştı. Mera karakteri Justice League ekibinin zaten kendi içinde yer alıyordu. Filmde de kısa biran içinde olsa görüneceğine eminiz. Ancak, uzun bir görünme olmayacağı bir gerçek. Mera, büyük ekran projesinde karakteri canlandıran ilk aktrist olacak Amber Heard tarafından oynanacak.

18. HENRY ALLEN

Adalet Ligi Orijinal Fragman Henry Allen Hapishane Her Karakter Adalet Ligi'nde Görünüm Doğruladı
Henry Allen, Flash / Barry Allen’in babası ve Justice Ligi’nde çizgi romanlarda ve The Flash televizyon dizisinde yaptığı gibi benzer bir hikayeye sahip görünüyor : Barry’nin annesi Nora’nın ölümünden Henry Allen haksız yere Suikast düzenlemek suçundan ceza yiyor. Flash, Adalet Ligi’ndeki karakterlerden birisidir ve izleyicilerin en tanıdıklarından biri olacak ve Dr. Henry Allen DCEU’nun Barry Allen’i üstlenmesinde büyük rol oynayacak. Yayınlanan fragmanların birinde Barry babasını hapishanede ziyaret ettiği görülüyordu. Aktör Billy Crudup, Justice League’de Dr. Henry Allen’i canlandıracak.

19. IRIS WEST

Iris West Adalet Ligi olarak Kiersey Clemons, her karakterin Adalet Ligi'nde Görünüşü Onaylandı
The Flash dizisinde hoş bir garson – araştırmacı olarak öne çıkan Candice Patton (Iris West) Dedektif Joe West’in kızı olup Barry Allen ile çocukluk arkadaşı olarak büyümüştür. Flash’ın sevgilisi olan gazeteci West, filmdeki Barry Allen ile olan ilişkisinin halihazırda nasıl geliştiğini açıkça bilmese de 2017’in Adalet Ligi’ndeki ilk büyük reklamı olacak. 23 yaşındaki Kiersey Clemons, Iris West’i canlandıracak.