Aquaman’in gişede yakaladığı büyük başarının ardından zaman kaybetmeden devam filmi için hazırlıklara başlayan Warner Bros., Aquaman 2’nun 16 Aralık 2022’de vizyona gireceğini açıkladı.

Dünya genelinde 1.13 milyar dolar gişe hasılatına ulaşarak DC’nin bugüne kadarki en yüksek hasılat yapan filmi hâline gelen Aquaman’in devam filmi için hazırlıklarını sürdüren Warner Bros., filmin vizyon tarihini açıkladı. Sinemaseverlere bir kez daha Atlantis’in kapılarını açacak olan Aquaman 2, 16 Aralık 2022’de vizyona girecek.

Warner Bros’un devam filmi hazırlıklarına başladığı ancak ilk filmin yönetmeni James Wan‘ın doğru senaryo oluşturulana kadar beklemek istediği biliniyordu. Şubatın başlarında ilk filmin senaristlerinden David Leslie Johnson-McGoldrick‘in Aquaman 2’yu da yazması için seçildiği öğrenildi. Görünüşe göre Warner Bros iyi bir devam filmi çekebilmek ve beklentileri karşılamak için uzun uğraş verecek olsa da vizyon tarihini belirleyecek kadar kendinden emin durumda.

Şu ana kadar Aquaman 2’yla aynı tarihte vizyona gireceği kesinleşen tek film adı henüz belirlenmemiş bir Disney filmi. Vizyon tarihinin Noel öncesine denk gelmesi stüdyo için mantıklı bir hamle olarak görülüyor. İlk film de benzer bir tarihte vizyona girmiş ve geniş izleyici kitlesine ulaşmayı başarmıştı.