Screen Shot 2015-06-10 at 10.54.55

5 Sanatçı 5 Farklı Dünya

“Summer Collective” Sergisi

16 Haziran’da Artnext İstanbul’da Açılıyor…

İş dünyasının kalbinin attığı Maslak’taki Windowist Tower’ın bünyesinde bulunan Artnext İstanbul, 2015 sanat sezonun final sergisine ev sahipliği yapıyor. Bugüne kadar 20 sergiyi sanatseverler ile buluşturan Artnext İstanbul, şimdi de beş genç sanatçının 15 eserini 16 Haziran’dan itibaren beğenilere sunacak. Eserleri sergilenen sanatçıların farklı medyumları kullanarak resmettikleri “Summer Collective” sergisi Artnext İstanbul’da 8 Ağustos tarihine kadar görülebilecek.

Dünyanın birçok farklı ülkesinde eserlerini sergileyen çağdaş sanatçı Ardan Özmenoğlu bu sergide özgün baskı tekniğiyle buluşturduğu post-it notları kullanarak yarattığı enstalasyonları ile yer alırken; genç sanatçı Saliha Yılmaz eserleriyle şiir ve politika arasında bir denge yaratıyor. Yılmaz, çoğunlukla tekil figürlerin İstanbul öyküleri anlatmak için, izleyiciyle karşı karşıya ve doğrudan yüzleştiği, görsel yönden çekici ve kavramsal bir seri sunacak.

“Kendimi anlama yolunda bana rehberlik eden tek şey resim” diyen Yiğit Yazıcı sergiye, resim yaptığı mekânları kurguladığı fotoğrafları ve renkli tabloları dahil olurken; ressam ve graffiti sanatçısı Alper Bıçaklıoğlu’nun eski çizgi romanlarından serigrafi, stencil ve karışık tekniklerle ürettiği yeni kahramanları karma serginin en ilgi çekici bölümlerinden birini oluşturuyor.

Artnext İstanbul açılacak olan sergide; öğrencilik yıllarından bu yana birçok sergiye katılan ve RH+ Sanat Dergisi’nin düzenlediği yarışmada “2005 Yılı Genç Ressamı” seçilen Seydi Murat Koç ise “Teğet” serisi adlı çalışmalarla, mimarlık ve insanoğlu arasındaki girifit ilişkilere dikkat çekiyor.

 

ARTNEXT Istanbul tarafından düzenlenen “YAZ KARMASI / SUMMER COLLECTIVE” sergisinin açılış kokteyli 16.06.2015 tarihinde 18:00-21:30 saatleri arasında gerçekleşecektir. Sergi 08.08.2015 tarihine kadar ARTNEXT Istanbul Çağdaş Sanat Alanı’nda görülebilir.

 

ARTNEXT ISTANBUL

Çağdaş Sanat Alanı / Contemporary Art Space

WINDOWIST TOWER

Ulaşım: Windowist Tower, Eski Büyükdere Cad. No: 26, Maslak, 34467

Metro: İTÜ Ayazağa istasyonu, Windowist Tower Çıkışı

Galeri ziyaret saatleri: 11:00-19:00 / Pazartesi-Cumartesi

İletişim: + 90 212 999 3990

www.artnext.org

galeri@artnext.org