James Cameron imzalı 2009 yılında hayatımıza giren Avatar filmlerinin devamı olan Avatar 2 için geri sayım başladı. Filmin çekimlerine bu hafta start verileceği açıklandı.

Bir süredir ön hazırlıklıkları devam eden film artık çekilmeye hazır. 20th Century Fox ve Lightstorm Entertainment şirketleri tüm ekibin olduğu bir görselde paylaşarak bu haberi doğruladı. İlk filmde yer alan Sam Worthington, Zoe Saldana, Joel David Moore, Stephen Lang, Matt Gerald ve Sigourney Weaver ikinci filmde de rol alacaklar.

Cameron daha önceki röportajlarında “Filmde yeni karakterler ve yaratıklar olacak ancak bu yüzünü bildiğiniz diğer karakterleri alıp tanıdık olmayan yerlere koyup onları bu büyük yolculukta ilerletmeyeceğim anlamına gelmez” diyerek bazı karakterleride geri getireceğinin altınız çizmişti.

İlk  Avatar  filmi, 2.7 milyar doların üzerinde gişe ile dünyanın en yüksek hasılatını yaparak 2015 yılında vizyona giren ve 936 milyon dolarlık hasılat elde eden Star Wars: The Force filmini tahtından indirerek bir rekora imza attı.