20150504_yaşamtatil

Müzikseverlerin her sene merakla bekledikleri Babylon Soundgarden’a artık sadece 2 gün kaldı. Çeşme ve Bodrum’dan sonra Kilyos’a da taşınan Babylon, 23 Mayıs’da başlayacak olan festivalde Soundgarden katılımcılarını, geniş plajı, dingin koyu, tüm yıl boyunca brunch’tan akşam yemeğine hizmet verecek olan restoranı, bisiklet ile trekking parkuru, organik tarlası ve şehre sunduğu alternatif konser alanıyla şehrin stresinden uzaklaştırıp Kilyos kıyısında deniz ve müzik ile buluşturacak.

Festival detayları belli olan Soundgarden’da kurulan dört farklı sahnede yerli ve yabancı birçok sanatçı dinleyici ile buluşacak. Wild Beasts, Anna Calvi, Totally Enormous Extinct Dinosaurs (DJ Set), Kim Ann Foxman, Maverick Sabre, Nathan Faken, Orlando Julius & The Heliocentrics gibi dünyaca ünlü isimlerin yanında Ah!Kosmos, Ayyuka, Gaye Su Akyol ve Kalben gibi yerli sahnenin en iyi ve yükselen seslerinin de sahne alacağı festival, müzikle dinleyicinin bir araya geldiği bir keşif platformuna dönüşecek. Babylon, müzik ziyafetinin yanı sıra bu yıl uçurtma, balon, yoga, swing atölyeleri gibi eğlenceli ve renkli açık hava aktiviteriyle katılımcılarına dopdolu bir festival programı vadediyor. Babylon Soundgarden alanında yer alan Babylon Çadırı’nda birbirinden renkli oyunlar ve sürpriz hediyeler festivalcilerle buluşurken Babylon Soundgarden klasiği Çarşı Alanı’nda tasarım ürünleri, plaklar, çantalar, t-shirtler festivalden bir anıyla ayrılmak isteyenleri bekliyor. Nights By You, HTC, FOX, Hayat Bu Kapağın Altında, Jatomi, MAC, Mavi, Shake&Shack, MUBI, D&R ve Yapı Kredi’nin alanda gerçekleştirecekleri aktiviteler de festivale ayrı bir renk katacak.

onelove-2015festivali

Hangi konser, saat kaçta? diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Nasıl yetişeceğim gibi bir endişe içine girmenize gerek yok. Bunun için aşağıdaki görsele bakmanız ve programınızı hazırlamanız yeterli olacaktır.

11270685_1079764045371939_1447799321191133539_o

Herşeyi en ince detayına kadar düşünen Babylon ekibinin bu yıl Soundgarden Festivali’nde katılımcılara bir sürprizi daha var. Kilyos’da festivalcileri iki önemli graffiti sanatçısı bekliyor olacak. İngiliz sokak sanatçısı David Shillinglaw ve Brezilyalı Manoel Quiterio, festival boyunca Kilyos duvarlarını süsleyerek graffiti çalışmalarına imza atacaklar.

Festivale giderken Babylon’un da önerdiği gibi yanınıza biletinizi, güneş kreminizi, gözlüğünüzü, akşam için yedek giysinizi, bikini – mayo ve şapkanızı almayı sakın unutmayın!

Mekana nasıl gideceğim? diye endişelenmenizede gerek yok. Taksimden kalkan servislerle, metro hattı ve otobüslerle oraya rahatça varmanız mümkün.

11212724_1079461922068818_2005731916820836213_o

Babylon Soundgarden Festivali, kapılarını 23 Mayıs Cumartesi günü saat 12.00’de açacak. Biletleri ise Biletix ve Babylon Gişe’den temin edebilirsiniz. Hepinize iyi eğlenceler…