timthumb

HER YER 2014,KAĞIT ÜZERİNE ÇİNİ MÜREKKEBİ ,145x90cm

 

Radyo programları, romanları ve köşe yazılarıyla tanıdığımız Ayça Şen’in ilk solo sergisi 8 Mayıs tarihin de Merkür Gallery’de açıldı.

Sanatçının ilk solosu Badalaris adını taşıyor. Badalaris sergisinin danışmanlığını yapan Ayşegül Sönmez, Şen’in üretimini şöyle anlatıyor:

Badalaris neresi? Badalaris mi? Badalaris’e nasıl gidilir? Olmayan bir kent, olmayan bir mekan gibi düşünebileceğimiz Badalaris’e aslında tüm yollar Ayça Şen’in resimlerinden çıkıyor. Bu resimlerin ortak noktası; bugüne kadar bir performans sanatçısı gibi gördüğüm Ayça Şen’in absürdü dramatize ediş biçimi. Öznellikte sınır tanımayan, tamamen en ona ait olanı: psikolojik ve çok katmanlı bir dünyayı son derece mahrem bulabileceğimiz bir malzeme olarak kağıtlara bir tür günlük gibi anlatması, aslında onun özelini dev kağıtlar aracılığıyla kamuya açmasını sağlıyor.

 Bu ‘seyir’de öne çıkan, bu kişiselliği tamamlayıp tamamlamayabileceğimiz…

Badalaris neresiyse ona ulaşmak için bu görsel dünyayı takip etmemiz… 

Bunu yaptığımız takdirde, birbirinin içinden çıkan bu imgelerin hep birlikte orayı, olmayanı, düşü, bilinçaltını, görünmeyeni dize getirip göze getirdikleri aşikar…

 

Ayça Şen ” “BADALARİSE HOŞGELDİNİZ” isimli ilk solo sergisi 28 Mayıs’a kadar Merkür Gallery’de ziyaret edilebilir.

 

Kaynak: http://www.galerimerkur.com/

 

MERKÜR GALLERY

Mim Kemal Öke Cad. Erenler Apt.

No:12 Daire:2 Nişantaşı / İstanbul

T: +90 212 225 37 37

     +90 212 231 69 87

F:  +90 212 231 55 07

e:   galeri@galerimerkur.com

w:   www.galerimerkur.com