hans-zimmer

Batman v Superman: Dawn of Justice filminin heyecanı tüm hızıyla devam ediyor. Ardı ardına filmden gelen haberlere bir yenisi daha eklendi. Filmin soundtrack’i Hans Zimmer‘a emanet edildi.

Konu hakkında Mtv’ye konuşan Zimmer, henüz müziklere başlamadığını, besteler hakkında çok fazla fikir olduğunu söyledi. “Filmde olan farklı kahramanlara göre mi bestelenelecek müzikler?” sorusuna ise şu cevabı verdi. “Öylede olabilir. Henüz çok başındayım. Ortaya koyduğum birşey yok. Ama ideal olarak yapmak istediğim bu”. Batman filmlerinin her zaman kendisi için önemli olduğunu dile getiren Zimmer, “Heyecanlıyım, ortaya güzel şeyler çıkacak.” dedi.

Zimmer’ın uzun süredir birlikte çalıştığı Junkie XL’i de projeye dahil ettiği gelen haberler arasında. Zimmer, filmin Superman kısmının müziklerini, Junkie XL de Batman kısımlarını yazacak. Gerçek adı Tom Holkenborg olan Junkie XL daha önce Zimmer’le Megamind, Madagascar 3, Inception, The Dark Night Rises, Divergent, The Amazing Spider-Man 2 ve Man of Steel gibi filmlerde çalışmıştı.

Batman v Superman: Dawn of Justice‘in çekimleri devam ediyor. Başrollerinde Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg ve Jason Momoa’yı izleyeceğimiz film 25 Mart 2016’da vizyona giriyor.