Ben Foster

Columbia Pictures geçen aylarda The Da Vinci Code filminin devamı olan Inferno için açıklamalarda bulunmuştu. Şimdi de yavaş yavaş filmde oynayacak olan oyuncularında isimleri netleşmeye başladı. Bu isimlerden en son eklenen ise yakışıklı oyuncu Ben FosterRon Howard‘un hem yönetmen hem de prodüktör olarak geri döndüğü filmde  Tom HanksRobert Langdon olarak geri dönerken, Oscar adayı olan Felicity JonesDr. Sienna BrooksIrrfan KhanHarry Sims;  Omar SyChristoph BruderSidse Babett KnudsenElizabeth Sinskey karakterleri ile filme dahil olan isimler arasında yer aldılar. Foster’in karakteri ile ilgili şu an da kesin bir bilgi verilmese de dedikodulara göre pek de hayırlı bir karakter oynayacağı da söylenmiyor.

Inferno’da Harvard symbologist maceraları geri geliyor. Robert Langdon hafıza kaybı ile bir İtalyan hastanede uyandığında, onun anılarını kurtarmak yardımcı olacağını uman ve Dante’nin ölümsüz devasa kitabına bağlı küresel vebanın önüne engellemeye çalışan Dr. Sienna Brooks’un yaşamına girer.

Dan Brown‘un romanından uyarlanarak yapılan filmin senaryosunu David Koepp yazıyor. Filmin beyaz perdede gösterilme tarihi 14 Ekim 2016 olarak belirlendi.

Kaynak: comingsoon