92a2dbc2c6aee9b76c92d71e16124d99

Sherlock ile gönlümüzde taht kuran İngiliz oyuncu Benedict Cumberbatch, toplamda 12 hafta sürecek Hamlet performansına geçtiğimiz haftalarda Londra’da başladı.

Londra’daki Barbican Theatre’da izleyicilerin karşısına çıkan Hamlet, büyük ilgi görüyor. Cumberbatch’in başarısı ve ortaya koyduğu performansı eleştirmenler tarafından tam not almış. William Shakespeare’in ölümsüz eseri, son dönemin en iyi oyuncularından biri eşliğinde sahnelendiği yönündeki yorumlar gelen haberler arasında. Daha önce de Jude Law’ın canlandırdığı Hamlet oyununda Benedict çıtayı oldukça yükseltmiş.

Actor Benedict Cumberbatch performs in Director Lyndsey Turner's production of Hamlet at the Barbican, in London, August 4, 2015, in this handout picture and released August 8, 2015. REUTERS/Johan Persson/Handout via Reuters     ATTENTION EDITORS - THIS PICTURE WAS PROVIDED BY A THIRD PARTY. REUTERS IS UNABLE TO INDEPENDENTLY VERIFY THE AUTHENTICITY, CONTENT, LOCATION OR DATE OF THIS IMAGE. FOR EDITORIAL USE ONLY. NOT FOR SALE FOR MARKETING OR ADVERTISING CAMPAIGNS. NO SALES. NO ARCHIVES. THIS PICTURE IS DISTRIBUTED EXACTLY AS RECEIVED BY REUTERS, AS A SERVICE TO CLIENTS  NO SALES. NO ARCHIVES.

Muazzam başarısının karşısında fotoğraf makineleri ve cep telefonlarıyla görüntü almakta ısrar eden izleyicilere Cumberbatch, oyunun sahnelendiği tiyatronun önüne çıkarak kalabalığa bazı uyarılarda bulundu. 39 yaşındaki yıldız, performansından sonra, hiç kimseye imza vermeyeceği söylenmesine rağmen, onu görmek için tiyatro kapısında toplanan hayranlarına, seyirciler tarafından kaydedilmenin utanç verici olduğundan bahseden bir konuşma yaptı ve birisi onu açık bir şekilde kayda alırken performansına devam etmenin ne kadar zor olduğunu söyledi.

Konuşmasına devam eden aktör, “İyi ya da kötü de olsa telefonlarınız yerine zihninize kalmasını tercih edeceğim canlı performansı, bu şekilde gerçekleştiremem. Bu yüzden, lütfen bunu yapmayın” dedi. Aynı ricayı hastag kullanarak da yaymalarını isteyen Cumberbatch, “Sosyal medya kullanmıyorum ama bunu twit’ler, bloglar ve hashtag’lerseniz çok takdir ederim” diyerek hayranlarının oyunu sadece gelip izlemelerini istedi.