Yönetmenliğini Alfonso Gomez-Rejon‘un üstlendiği 1880’lerin sonlarında Thomas Edison ile George Westinghouse arasındaki rekabetin anlatılacağı The Current War filminden ilk görseller yayınlandı.

Senaryosunu Michael Mitnick‘in kaleme aldığı filmin başrollerinde Tom Holland, Katherine Waterston, Benedict Cumberbatch, Michael Shannon, Sienna Miller ve Nicholas Hoult yer alıyor. Edison rolünde Cumberbatch’i, Westinghouse rolünde Shannon’ı ve Tesla rolünde ise Hoult’u izleyeceğiz. Yapımcılığı The Weinstein Company’nin üstlendiği film ABD’de 24 Kasım’da vizyona girecek ve Oscar yarışı için mücadele edecek.

The Current War, 1880’li yıllarda elektriğin sistematik dağıtımı için iki mucit arasında geçen sıkı mücadeleyi beyaz perdeye taşıyacak. O dönemde Amerika’da yaygın elektriğin dağıtımı için doğru akımı uygulamak isteyen Edison ve Avrupa’da denediği alternatif akımı Amerika’ya getirmek isteyen Westinghouse arasında yaşanan çekişmeye odaklanacak. Filmin odak noktası “akım savaşları” olurken Tesla-Edison fenomeni de filmde kendine yer bulabilecek.