big

Oyuncu yönetmen John Turturro, Joel ve Ethan Coel kardeşlerin 1998 yılında yapımcılığını üstlendiği ‘Büyük Lebowski’ filminin devamını çekecek. 

Oyuncu yönetmen John Turturro, Joel ve Ethan Coel kardeşlerin 1998 yılında yapımcılığını üstlendiği ‘Büyük Lebowski’ filminin devamını çekecek. Sicilya Adası’ndaki Taormina Film Festivali’ne katılan Turturro, Coen kardeşlerden gerekli izni aldığını, Woody Allen ile çalışacağını ve ‘Jesus’ karakterini ön plana çıkarmak istediğini açıkladı.

John Turturro’nun yanı sıra Jeff BridgesJohn Goodman,Julianne MooreSteve BuscemiPhilip Seymour Hoffman ve David Huddleston’un oynadığı suç komedisi ‘Big Lebowski’de her şey Los Angeles’lı işsiz güçsüz, kaygısız ve miskin, bowling hastası “The Dude” (ahbap) lakaplı Jeffrey Lebowski’nin (Jeff Bridges), kendisiyle aynı adı taşıyan bir milyonerle karıştırılmasıyla başlar. Tekerlekli sandalyeye mahkûm milyonerin genç karısı şehirdeki birçok kişiye borçlanmış ve borcunu ödememiştir. Dude Lebowski’nin evine gelen iki ganster onu tartaklayıp çok kıymetli halısına işeyince o da halısının parasını istemek için soluğu adaşının malikanesinde alır ve hiç ummadığı bir maceranın içine girmiş olur.