Walt Disney‘in geçen hafta gösterime sunduğu live-action The Jungle Book’un hasılat açısından memnuniyet getirmesinden sonra yapımcılar bir live-action Lion King yapmayı önerdikleri belirtildi.

Jon Favreau‘nun yönetmenliğindeki The Jungle Book, ilk hafta açılışında hafta sonu 103 milyon dolarlık hasılat elde etti ve PG-rated (1) sistemde ilk hafta açılışında en fazla hasılat getiren ikinci film olarak da haneye yazıldı.

Bu da demek oluyor ki masalların en büyüğü olan Disney’in hikayelerini live-action’a çevirmesi bu alanın daha da büyümesine ön ayak oluyor. Teknoloji geliştikçe efektler daha da fazla çekici ve yaratıcı olacak.

Bilindiği üzere live-action Dumbo, yönetmen Tim Burton’ın elleri ile ileride beyaz perdede yerini alacak ve  Bill Condon ile  Beauty and the Beast, Alex Ross‘la da Winnie the Pooh‘da live-action adaptasyonları ile beyaz perdenin yolunu gözleyen sıradaki Disney filmleri.

1994 yapımı The Lion King animasyonu Walt Disney’in gösterime sunduğu Snow White, 101 Dalmatians ve Star Wars: The Force Awakens‘dan sonra hasılat elde eden en başarılı filmler arasında yer alıyor ve bu sonuçlara bakılırsa live-action olarak yapılmama gibi bir ihtimali de yok gibi. Tabi en son söz yapımcıların, ama biz sizleri her zaman ki gibi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

(1) PG rated: Ailenin gözetiminde izlenen film sistemi.

Kaynak:nme