Jim Jarmusch tarafından yazılan ve yönetilen The Dead Don’t Die filmi Cannes Film Festivali’nde görücüye çıktı.

Chloë SevignyTilda Swinton, Bill Murray ve Adam Driver gibi isimleri kadrosundan barındıran film festivalde ayrıca Altın Palmiye içinde yarışacak. “The Dead Don’t Die”, aniden patlak veren bir zombi salgınını konu alıyor. Kasabanın yerel polisleri (Adam Driver ve Bill Murray) salgından etkilenmeye başlayan vatandaşları korumak için aksiyona atılmak zorunda kalıyor.

Cannes’de açılışta gösterilen film maalesef eleştirmenler tarafından beğenilmedi. Yabancı basından gelen yorumlar yönetmenin kariyerinin en vasat filmlerinden birine imza atması olarak değerlendirildi.

Yapım şirketi: Kill the Herd
Dağıtımcı:Focus Features
Oyuncular: Bill Murray, Adam Sürücü, Tilda Swinton, Chloe Sevigny, Steve Buscemi, Danny Glover, Caleb Landry Jones, Selena Gomez, Austin Butler, Luka Sabbat, Rosie Perez, Eszter Balint, Iggy Pop, Sara Sürücü, RZA, Carol Kane, Larry Fessenden, Rosal Colon, Sturgill Simpson, Maya Delmont, Tallyah Whitaker, Jahi Winston, Tom Bekler
Senaryo Yazarı : Jim Jarmusch
Yapımcılar: Joshua Astrachan, Carter Logan
Fotoğraf Yönetmeni: Frederick Elmes
Prodüksiyon tasarımcı: Alex Digerlando
Kostüm tasarımcısı: Catherine George
Editör: Alfonso Goncalves
Müzik: Squrl Oyuncu

Independent (Geoffrey Macnab) : Jim Jarmusch, daha önce çalıştığı çoğu muazzam  oyuncu ile bu filmde yine bir araya geliyor ama onlarla pek bir şey yapamıyor. Filmde karakter geliştirme girişimleri neredeyse yok denilecek kadar az. Billy Murray Billy Murray’i, Adam Driver Adam Driver’ı oyunuyor.

Ign ( Rosie Knight) : Eğer Jim Jarmusch ve zombi korkularının hayranıysanız, o zaman izleyebilirsiniz. Size eğlenceli gelebilir. Bunun dışında zombi filmlerinin hayranı değilseniz izleyip vakit kaybetmenize değmeyebilir. The Dead Don’t Die, kesinlikle Jarmusch’un önceki filmlerinden çok daha kötü. Bir topluluk kadrosuna dayanan basit bir hikaye ve tartışmalı bir şekilde – ölülerin dirilişinin yanı sıra – bize fazla bir şeyin olmadığını gösteren bir film.

The Guardian ( Peter Bradshaw) : The Dead Don’t Die, tökezleyen bir zombi filmi olarak karşımıza çıkıyor. Bill Murray, Adam Driver, Tilda Swindon ve Chloë Sevigny gibi A kalite oyuncuların filmin içinde yer alması bile filmi maalesef kurtarmıyor.

Variety ( Owen Gleirberman) : The Dead Don’t Die, yönetmenin önceki filmlerine göre biraz daha iyi. Eğlenceli ve kara mizah taşıyan bir komedi, ancak yine de içinde boş kalan birşeyler var. Senaryo dolu dolu değil. Eksikler çok fazla. Oyuncuların iyi olması filmi kurtaran tek şey.

Indiewire (David Ehrlich) : Isırıktan daha fazla beyinleri olan uyuşuk bir Jim Jarmusch zombi komedi filmi olarak karşımıza çıkan The Dead Don’t Die,  “The Walking Dead” in amaçsız melodramına bir panzehir olarak en azından biraz daha iyi bir tercih. Kötü bir film değil, izlenebilinir ama yönetmenin en iyiside değil.

The Hollywood Reporter (Tod McCarthy) : Zaman zaman, Murray ve Driver’ın sürgüleri biraz can sıkıcı hale geliyor ve filmin çoğunda ki eğlenceli olmasına rağmen gerçek zekâ yetersiz kalıyor. Oyunculardaki çeşitlilik ve bireysel mizah duyguları ile birlikte bile film yine de istediği seviyeye ulaşamıyor.