Check out a new Carol clip!

The Weinstein Company,  Todd Haynes’ın yönetmenliğindeki ‘Carol‘ filminden yeni bir video yayınladı. Bu klipte iki Oscarlı Cate Blanchett‘in karakteri Carol’ın, Oscar adaylı Rooney Mara‘nın karakteri Therese ile olan sohbetini göreceksiniz.

Patricia Highsmith‘in yeni ufuklar açan romanı The Price of Salt‘ın uyarlaması olan Carol‘da 1950’ler New York’unda iki farklı kökene sahip olan iki kadının beklenmedik aşkı tema alınmaktadır. Zamanın geleneksel normlarında kendini yadsınamaz cazibesine meydan okuması ile dürüst bir hikayenin kalbin esnekliğiyle değişimin ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

20’li yaşlarında genç bir bayan olan ve Manhattan’da bir mağazada çalışan Therese Belivet (Mara), Sevgisiz bir evlilik içinde sıkışmış olan Carol (Blanchett) ile tanıştıktan sonra daha doyurucu bir yaşam hayal eden bir tezgahtardır. Aralarındaki kaçınılmaz kıvılcımlar içinde, ilk karşılaşmadaki masumiyeti ile ikilinin birbirlerine olan bağlantıları daha da derinleşir.

Carol evlilik sınırlarından kendini kurtarıp kafasını dağıtmaya çalışırken, kocası (Kyle Chandler) onun Therese ve yakın arkadaşı olan Abby (Sarah Paulson) ile ilişkisini daha da derinden sorgulamaya ve ortaya çıkarmak için uğraşmaktadır. Yönetmenliği Todd Haynes ve senaryosu Phyllis Nagy tarafından yazılan Carol’un başrollerinde Cate Blanchett, Rooney Mara, Sarah Paulson, Kyle Chandler, Jake Lacy Cory ve Michael Smith yer almaktadır. Film için hazırladığımız Cannes notlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu sene ödüller anlamadın bayağı başarılı olan Carol, Amerika’da 20 Kasım’da sınırlı olarak beyaz perdede yerini alacak.

https://www.youtube.com/watch?v=ezZilTUuzIQ&feature=youtu.be

Carol

Kaynak: comingsoon