Celine Dion geçen aylarda vefat eden kocasının onuruna ‘Recovering’ olarak adlandırılan yeni bir şarkı paylaştı.

René Angelil, şarkıcının kocası ve uzun zamandır menajeri gırtlak kanseri ile uzun bir savaşın ardından sonra Ocak ayında öldü. Kocasının ölümünden sonraki bir trajediyi de iki gün sonra kardeşinin de kanserden vefatı ile mahvoldu.

Parçanın sözlerini yazan başarılı şarkıcı Pink, Dion için ‘O etrafına parıldayan bir ışık saçan ampul gibi. Ben bu şarkıyı yazdığımda, böyle basit bir şeye ihtiyaç vardı. Herkes Celine’in feryat etmesini duymak istediğini biliyorum, Ben Celine ruhunu duymak istedim. O sadece tek kelimeyle muhteşem.’

Dion ise Pink için ‘Benim en zor zamanında benim için bir şarkı yazarak zaman ayırdı, çok cömert ve gerçek bir kişi olduğunu düşünüyorum.’ diyerek hislerini belirtti.

‘İnsanların bana gerçekten üzücü şarkılar göndermek gibi bir eğilimi oldu ve biz bu duygusal şarkıları söylemek istiyoruz, ama hayat güzel, gerçekten René’nin hayatının ardından bir ömre sahip olduğunu ve yaşadığına inanmak istiyorum, artık acı çekmiyor.’ diyerek eşini olan düşüncelerini de paylaşmış oldu.

Kaynak: nme