Yönetmen Christopher Nolan‘ın yeni filmi Dunkirk eleştirmenler tarafından çok beğenildi. II. Dünya Savaşı’nın Dynamo Harekatı’na ışık tutan filmin Oscar şansı çok yüksek.

Başrollerinde Mark Rylance, Cillian Murphy, Kenneth Branagh ve Tom Hardy‘nin yer aldığı filmin kadrosunda ayrıca Jack Lowden, Aneurin Barnard ve ilk kez film deneyimini yaşacak olan Fionn Whitehead ile Harry Styles yer alıyor.  27 Temmuz’da ülkemizde vizyona girecek olan film Amerika’da eleştirmenlere sunuldu. Büyük övgüler alan film klasik bir Nolan tarzı olarak adlandırıldı ve Harry Styles’ın performansı çok beğenildi.

Gelelim yorumlara; Empire ve Guardian gibi sitelerin yazarı Anna Smith film için şöyle diyor; Dunkirk’i izledim ve bu bir zafer: güzelce çekilmiş, derin hareket eden ve güçlü bir film olmuş (ve evet, Harry Styles inanılmaz).  EW sitesinin editörü Anna Klassen‏’da filmi beğenenler arasında. “Dunkirk harika. İlk başlamasından son saniyesine kadar çok heyecanlıydı. Yorucu ve kalp çarpıcı. Nolan hayranları bu film sevinçle karşılayacak. Ayrıca Harry Styles’ın Dunkirk rolünün şaşırtıcı olduğunu söylemem gerek. Nolan’ı bu film için alkışlıyorum.”

Collider sitesinin editörü Steven Weintraub‏, “Dunkirk filmini kesinlikle IMAX olarak izleyin ve kendinizi savaşın en uç noktasına bırakın.” ErikDavis‏ / Fandango, “Dunkirk kaotik, acımasız, heyecanlı ve bu sene göreceğiniz en etkileyici filmlerden. Zanaatta bir ustalık sınıfı.” Metro Entertainment, “Harry Styles olağanüstü bir performans ile Oscar’a koşuyor.” Jason Guerrasio, “Dunkirk farklı bir Nolan filmi ama gerçekten güzel. Tom Hardy’nin 10 satırı var ve şaşırtıcı. Harry Styles insanları harekete geçirebilir!” Stephen Whitty, “Modern öykü anlatımının bir karışımı olan “Dunkirk” klasik bir film yapımı. Dunkirk’i gözden geçirmek için sabırsızlanıyorum.”