Fight Club kitabının yazarı Chuck Palahniuk, boyama şeklinde kısa öykülerden oluşan bir kitap yayınlamaya hazırlanıyor. “Sürpriz! Yeni kitap!” diyerek haberi kendi Instagram hesabında veren Palahniuk, kitabın yetişkinler için olduğunu belirtti.

Palahniuk, Bait: Off-Colour adını verdiği kitaplarda çeşitli hikayelerden oluşan sekiz öyküye yer verecek. Hikayelerden ilki Titanik gemisinde bulunan bir yolcuyu ve yolcuyla yolu kesişen bir Hollywood yıldızını anlatacak. 25 Ekim’de piyasaya çıkacak olan kitap, Lee Bermejo, Duncan Fegredo ve Joëlle Jones da dahil olmak üzere çizgi roman sanatçıları tarafından çizilecek. Kitabı hakkında konuşan Palahniuk, “Belki bu kitapla renkler, sanatçıların tasarımları ve hikayelerim arasında kalıcı bir şey yaratabilirim. Denemeye değer. Kitabın yeni nesil için keşfedilmesini ve iyi giden bir kitap olmasını istiyorum” dedi. 

Ekran Resmi 2016-06-15 10.41.28

Palahniuk çok satan romanı Dövüş Kulübünün bu ay içinde bir devam çizgi romanını yayınlayacak. İllüstratör Cameron Stewart tarafından çizilecek olan kitap, Tyler Durden’ın maceralarına devam edecek.