Avrupa Yayım Konferansı’nda “Interstaller” filminin oyuncularından biri olan Sir Michael Caine, Sandra Bulock‘un Gravity‘deki oyunculuğundan sonra onu en iyi bilim kurgu oyuncusu ilan etti. Bu bağlantıyla, Matthew McConaughey‘in Cooper’ı ile Bullock’un Ryan Stone’u bizde bir düşünceye yol açtı. İyi bir çift olmazlar mıydı? İkisi de aynı kıyafetler içerisinde yan yana gelse ve karşımızda dursa ne hissederdik? Evet evet, bize göre tam bir çift olurlardı! Filmlerde işlenilecek birçok konu var. Ama bizler hazır Micheal Caine böyle birşeyi ortaya atmışken, bu duruma benzer karakterleri bir araya getirip, sizlerle paylaşalım istedik. Aklımızda olan “Bu, buna benziyor, ikisi böyle daha iyi olur” dediğimiz 22 film karakterini eşleştirdik…

1. Cooper (Interstellar) & Ryan Stone (Gravity)

movies-couples-cooper-and-ryan-stone

Birbirlerine yakışıyorlar, neden ? Bu sorunun cevabı çok basit… İkisi de uzayı keşfetmek için bir yolculuğa çıkıyor. İkisi de maceraperest, kayıp ve şaşkın. Aynı meslektenler. Boşluk nedir biliyorlar.

İlişkileri nasıl olur? Karmaşık ve yoğun, ama sonuçta tatmin edici. Ve eğer cinsel yaşamları da kendi kariyerleri kadar hareketli ve maceralı ise, muhtemelen yatağın üstünde anti-yerçekimi aygıtı bir tür yüklemeleri gerebilir.

2. Jordan Belfort (The Wolf Of Wall Street) & Sydney Prosser (American Hustle)

movies-couples-jordan-belfort-and-sydney-prosser

Birbirlerine yakışıyorlar, neden ? Kesinlikle yakışıyorlar. Para odaklı, ahlaki açıdan esnek ve süper şıklar. Oldukça tehlikeli kıyafet ve saç seçimleri ile birbirlerini tamamlıyorlar. İkisi de vahşi, ikisi de seksi… Daha ne olsun…

İlişkileri nasıl olur? İşleri birlikte başarmak her daim ortak amaçları olur. Aralarında az da olsa güven durumları yaşanır. Dünya onlar için bir istiridye. (ikisi de dolandırıcı olduğu için ) Çapkınlıklarından kaynaklı ilişkileri çok uzun sürer mi bilinmez, bilinen bir şey varsa o da tehlikeli bir çift oldukları. 

3. Peter Quill (Guardians Of The Galaxy) & Tony Stark (Iron Man)

movies-couples-peter-quill-and-tony-stark

Birbirlerine yakışıyorlar, neden ? Yakışıklı, kaslı ve komikler. Temel olarak, eğer bu ikisini biz kadınlara verseler, onlarla geçiriceğimiz vakitleri düşünmek bile istemiyorum 🙂 Neyse canım esas konumuza gelelim. İkisi de kahraman, ikisi de “oh mon dieu” tadında… Biri kumral biri esmer.. Daha ne denir ki bu duruma?

İlişkileri nasıl olur? Sonuçta ikisi de maceraperest. Bir oraya, bir buraya savrulup duruyorlar. O yüzden bu ilişki çok sürmezdi. Hatta bizce bunu Tony Stark bitirirdi. Ama bir evlenmeye kalksalar, düğüne gelecek olan davetli listesi muhteşem olurdu. Marvel’ın bütün kahramanları gelirdi.

4. Annabelle (The Conjuring) & Chucky (Child’s Play)

movies-couples-annabelle-and-chucky

Birbirlerine yakışıyorlar, neden? Bu iki bacaksız arkadaşlardan çok iyi bir çift olurdu kuşkusuz. İkiside kötü, korkunç ve çirkin. Al birini vur ötekini dercesine. Ettikleri işkenceler ile ilişkilerine güzel bir hava katar ve çok mutlu olurlardı. Bu çift ile uygarlığın sonu gelir mi ne dersiniz? Yok yok gelmez. Sonuçta aşk kazanır.

İlişkileri nasıl olur? Chucky’in zaten Tiffany ile bir ilişkisi var. Bu yüzden yeni ilişkisi biraz sorunlu olabilir. Annabelle için bu durum nasıl olur bilinmez. Yeni bir hayat, yeni bir ilişki onları mutlu da edebilir… Biz yine de çok uzun sürmez diyelim…

5. Spider-Man (The Amazing Spider-Man) & Black Widow (The Avengers)

movies-couples-spider-man-and-black-widow

Birbirlerine yakışıyorlar, neden? Örümcek adları ile iki süper kahramanlar. Saç renkleri benziyor. Yaş farkı var biraz ama olsun. Birbirlerini her daim desteklerler ve mutlu mesut yaşarlar. Heyecan ve aksiyonları hiç bitmez.

İlişkileri nasıl olur? Bu konu biraz karışık. Farklı arkadaş grupları var. O durum ilişkilerini birazcık sarsabilir. Aralarında ki karşılıklı çekim de az olabilir. Yani uzun lafın kısası birisi ağır kaçar, biriside fazla toy kalır.

6. Hiccup (How To Train Your Dragon 2) & Smaug (The Hobbit: Desolation Of Smaug)

movies-couples-hiccup-and-smaug

Birbirlerine yakışıyorlar, neden? Biri küçük, biri büyük. Biri iyi, biri kötü. Bu adamlar birbirlerini hiç tamamlayamadı. Ama yine de umudumuz var.

İlişkileri nasıl olur? Gerçekten çok tatlı olurdu. Birbirlerini sürekli teşvik ederlerdi. Biri konuşkan, biri sessiz. Biri onun açığını kapatırdı, diğeri de ötekinin. Ortaya iyi bir iş çıkardı.

7. Brandon (Shame) & Dr Julia Harris, DDS (Horrible Bosses)

movies-couples-brandon-and-dr-julia

Birbirlerine yakışıyorlar, neden? Brandon ve Harris birbirlerinden oldukça memnun kalırlardı. İkisi de kazanmayı seviyor, ikisi de yalnız. Daha ne olsun.

İlişkileri nasıl olur? Karakterlerine bakılırsa, pis bir ilişkileri olur. Ama yatakta başarılı olurlar kuşkusuz. Birçok ülkede yasadışı işlere bulaşıp, farklı deneyimler kazanabilirler. Temelde ikisi için de mutluluk var.

8. Thomas (The Maze Runner) & Sarah (Labyrinth)

movies-couples-thomas-and-sarah

Birbirlerine yakışıyorlar, neden? Bazı insanlar aşık olur. Bazen insanlar kimsenin anlayamacağı, olumsuz deneyimlerini paylaşırlar. Birbirine bağlanan ilişkileri onlara anlık duygusal derinlik verir ve yalnız olmadıklarını hissettirir. Tam da bu noktada kim diyebilir ki Thomas ve Sarah birbirine yakışamaz diye?

İlişkileri nasıl olur? Güzel, naif, duygusal ve sarsılamaz olur. İlişkilerinin dışında da her ikisinin de sağlam dostlukları olur. Hem aşk, hem de arkadaşlık. Hiç bir saçmalık, kötülük bu ikisini ayıramaz… Demek istediğim bu güçlü bir çift olurdu…

9. Lou Bloom (Nightcrawler) & Suzanne Stone Maretto (To Die For)

movies-couples-lou-bloom-and-suzanne-stone-maretto

Birbirlerine yakışıyorlar, neden? Bir kere ikisi de gazeteci. Hırslılar, tutkulular ve çok ihtiraslılar. Suzanne Stone ne istediğini bilen ve onu elde etmek için elinden geleni yapan bir kadın. Tıpkı Lou gibi. Kariyer birinci sırada gelse de kendilerine olan güvenleri ve hırsları onları her daim birleştirir ve aşka bir adım daha yaklaştırır.

İlişkileri nasıl olur? Bu tarz insanlar temelde televizyon için herşeyi yapmaya kalkışan sosyopatlardır. Ama Suzanne’ın sunma becerileri ve Lou’nun kamera kullanımı yetenekleri ile bu ilişki düğüne kadar gider. Seks hayatlarıda 7/24 hiç durmaz.

10. Eddie Morra (Limitless) & Lucy (Lucy)

movies-couples-eddie-morra-and-lucy

Birbirlerine yakışıyorlar, neden? Bir kere ikisi de beyin fonksiyonları açısından bayağı bayağı ilerideler. Akıllılar ve oldukça da seksiler. Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş misali. Lucy ve Eddie’in birbirlerine olan etkilerini düşünmek bile istemiyorum. Aşkı dolu dolu yaşarlar… İkisinin de sarışın olduğunu atlamayalım tabii.

İlişkileri nasıl olur? Mantığa dayalı, sıcacık ve dolu dolu yaşacakları bir ilişkileri olur. Üstlerini başlarını hunharca parçalayarak yatakta kurdukları ilişkilerine hiç deyinmeyelim. Kısacası bu çiftimizi hiç bir kuvvet ayıramaz.

11. Ig (Horns) & Ila (Noah)

movies-couples-ig-and-ila

Birbirlerine yakışıyorlar, neden? İkisinin de tuhaf isimleri var. İkisinin de deneyimleri şeytanlık üzerine. Hayvansever değiller. Ama yinede uyumsuz sayılmazlar. Kişilikleri benzer. Yani bir çift olabilirler.

İlişkileri nasıl olur? Biri Harry Potter’ın Harry’si, diğeri Harmonie’si. Biz hep o ikisi birleşsin, mutlu olsun istemiştik. Kısmet burasıymış. Bu ilişki uzun soluklu alır başını gider. Eeee nasıl olsa alışıklar birbrilerine, çok yabacılık çekmezler.

Peki sizin çiftiniz hangisi? Ne dersiniz bu çiftler gerçekten de bir ilişki yaşayabilir ve mutlu olabilirler mi?