Alchemy Project tarafından organize edilen, 5-7 Ekim tarihleri arasında gösterilecek olan Cirque du Solei “Varekai” gösterisi İstanbul’a Ülker Sport Arena’ya geliyor!

Eleştirmenler tarafından Cirque du Soleil showlarının en iyilerinden biri olarak adlandırılan Varekai, ilk kez gösterildiği 2002 tarihinden bu yana 23 ülke ve 130 şehirde 10 milyondan fazla seyirci tarafından izlendi. Varekai sözcüğü evrensel gezginler olan çingenelerin Roman dilinde “Her neresi – Wherever” anlamına geliyor. Dominic Champagne tarafından yazılan ve yönetilen bu prodüksiyon göçmen ruhuna, sirk geleneği sanatına ve ruhuna ve Varekai’ye giden yolda sonsuz bir tutkuyla arayışlarını sürdürenlere bir saygı gösterisi.

Varekai drama ve akrobasinin patlayıcı bir kaynaşımından doğuyor. Evrensel bir hareket dilinde herkese hitap eden canlı bir koreografiyle örülmüş yenilikçi müzik ve hayal dünyasından dekorlar eşliğinde, baş döndürücü beceri ve güç gösterilerinde imkansız olanı imkanlı hale geliyor. Zamanın sarkacı geri doğru gidip kadim ve nadir Gürcü Dansı sirk geleneğini selamladıktan sonar Rus Kulplu Demir Gülle ve Kaygan Zemin gibi gösteriler üzerinde devrimsel oynamaların yapıldığı geleceğe zıplıyor.

Varekai 19 farklı ülkeden 50 kişilik dansçı ve müzisyenlerden oluşan bir ekiple sahneleniyor.

Varekai’nin hikayesi

Ormanın derinliklerinde, bir volkanın zirvesinde, herşeyin mümkün olduğu olağanüstü bir dünya bulunur. Varekai dunyası…

Gökyüzü yalnız bir genç adamı bırakıveriyor ve böylece Varekai’nin hikayesi başlıyor. Fantastik yaratıklarla dolu değişken bir dünya olan sihirli bir ormanın gölgeliklerine paraşütle inen genç adam, Ikarus, hem absürt hem de olağanüstü bir maceraya uçuyor. Bugün, zamanın kıyısında, bu katışıksız olasılıklar diyarında yeniden keşfedilen bir hayata ve dünyanın ve aklın gizemlerinden yeni bulunmuş bir harikaya ilhamlanmış büyülü sözler söyleniyor.

%40’a Varan Avantajlı biletler için sizleri buraya alalım.