Dört Oscar ödüllü Clint Eastwood’un yönetmen koltuğuna geçtiği ve aynı zamanda başrolünü üstlendiği suç ve gerilim filmi “The Mule”un ilk fragmanı yayınlandı.

2012 yapımı “Trouble with the Curve” filminden bu yana kamera önüne geçmeyen usta oyuncu ve yönetmen Eastwood’a filmde, “Keskin Nişancı” filminde yönetmenle birlikte çalışan ve performansıyla 4. kez Oscar’a aday gösterilen Bradley Cooper, “Ant-Man”in komik adamı Michael Peña, Oscar adaylığı bulunan Laurence Fishburne, Oscar ve Altın Küre adayı Andy Garcia, son olarak “Dehşetin Yüzü”nde izlediğimiz Taissa Farmiga ve iki Oscar ödüllü Dianne Wiest gibi isimler eşlik ediyor. 2014 yılında The New York Times Magazine’de yayınlanan bir makaleden beyaz perdeye uyarlanan filmin senaryosuna ise “Gran Torino” ve “Yargıç” filmlerinin senaristi Nick Schenk imza atıyor.

“The Mule”, Earl Stone adında 80’li yaşlarında, beş parasız, yalnız ve işini kaybetmek üzere olan bir adama odaklanıyor. Earl yalnızca araba sürmesini gerektiren bir iş teklifini kabul eder ancak farkında olmadan Meksika karteli için uyuşturucu kuryeliği yapar. Kartel, çok iyi iş çıkardığı için Earl’e daha fazla iş vermeye başlar. Ancak Earl, bir süre sonra hırslı narkotik ajanı Colin Bates’in de radarına girer. Para sorunları ortadan kalkan Earl’e geçmişte yaptığı hatalar ağır gelmeye başlar. Polis veya kartel onu yakalamadan önce yaptığı yanlışları düzeltmek için fazla zamanı yoktur.

The Mule” 14 Aralık’ta Amerika’da gösterime girecek. Filmin ülkemizde ne zaman vizyona gireceği henüz bilinmiyor.