Legion” dizisinin yıldızı Dan Stevens’ı başrolüne yerleştiren korku ve gerilim filmi “Apostle”den yeni fragmanı yayınlandı.

Oyuncu kadrosunda Altın Küre ve Emmy adaylığı bulunan Michael Sheen, “Gypsy” dizisinde boy gösteren Lucy Boynton, Mark Lewis Jones, Bill Milner, Kristine Froseth ve Paul Higgins gibi isimlere yer veren film, “Baskın” ve “Baskın 2” filmleriyle tanınan Gareth Evans tarafından yönetiliyor ve yazılıyor. Hayatta kalma temalı Netflix filmi, “Witchfinder General”, “The Wicker Man” ve “The Devils” gibi klasikleşmiş İngiliz korku filmlerinin tarzını amaçlıyor.

1905 yılında Londra’da geçen hikayede Thomas Richardson, kardeşinin bir tarikat tarafından kaçırıldığını öğrendiğinde yıllar önce ayrıldığı evine geri döner. Tarikat üyeleri Thomas’ın kardeşini salmak karşılığında yüklü bir miktarda fidye istemektedir. Her ne pahasına olursa olsun kardeşini kurtarmaya kararlı olan genç adam, Peygamber Malcolm’ın liderliğinde yaşayan tarikatın bulunduğu sakin adaya gitmeye karar verir. Thomas, ada topluluğunun içine sızdıkça tahmin ettiğinin daha da ötesinde korkunç bir sırrın ortaya çıkmasına neden olur. Bunun sonuçları tahminlerin bile ötesinde olacaktır…

Apostle” 12 Ekim tarihinde Netflix’te izleyicilerin beğenisine sunulacak.