18 Kasım’da JK Rowling‘in büyüleyici dünyası  Fantastic Beasts and Where to Find Them vizyona giriyor ve yönetmen David Yates’de son verilen bilgilere göre devam filmlerinin hepsinde sandalyesinde ‘Kayıt’ diyecek. Sihir dünyasına pek de yabancı olmayan Yates daha öncede Harry Potter filmlerini yönettiği için bu proje ona ters gelmeyecek.

Bu karardan çok memnun olduğunu ve diğer filmlerinde emin ellerde yönetileceğinden dolayı bir şüphesi olmadığını belirten JK Rowling, Fantastic 2’nin gösterim tarihinin 16 Kasım 2018 olduğunu söyledi. Konu hakkında konuşan ünlü yazar ‘Başlangıçta, gerçeği söylemek gerekirse, üçleme olarak düşündük. İnsanlara dürüst olmak istedik, birden fazla film olacak, diye, ama biz yolumuzu hissediyorduk. Sonra, David’in [Yates] ‘e söylediğim hikayemizi hazırlarken bir nokta geldim ‘Sanırım beş filmle geleceğiz ve bundan kesinlikle eminim. Ayrıca dürüstçe söylemek gerekirse beş film diyoruz ki, yaklaşık 19 yılı kapsayan bir serüvende devam ediyoruz. Bu durum nasıl oldu, hala anlayamıyorum.’ diyerek duygularını ifade etti.

1920’li yılların New York’unda geçen, başrolünde Oscar’lı Eddie Redmayne‘nin büyülü yaratıkları için avlamak için dolaşan, Newt Scamander adlı bir İngiliz magizoologisti canlandırdığı, aynı “Harry Potter” evreninde geçen ilk filmde Katherine Waterston, Alison Sudol, Ezra Miller, Dan Fogler, Colin Farrell, Jenn Murray, Jon Voight, Carmen Ejogo, Gemma Chan ve Faith Wood-Blagrove yer alıyor.

Kaynak: comingsoon