Walt Disney Pictures, 2 Kasım 2018’de sinemalara gelecek olan The Nutcracker and the Four Realms için ilk fragmanı paylaştı.

Clara’nın (Mackenzie Foy) tek istediği şey artık hayatta olmayan annesinden paha biçilmez hediye olan bir kutunun kilidini açacak türden bir anahtardır.Vaftiz babası Drosselmeyer’in (Morgan Freeman) yıllık tatil partisinde hediye edilen altın bir iplik, onu açgözlü anahtara götürür, aniden garip ve esrarengiz paralel dünyada kaybolur. Clara burada Land of Snowflakes, Land of Flowers ve Land of Sweets (Kar tanesi Ülkesi, Çiçek Ülkeleri ve Tatlılar Ülkesi) adındaki üç krallığın fareleri ve çeteleri yöneten Phillip (Jayden Fowora-Knight) ile tanışır. Clara ve Phillip Clara’nın anahtarı almak ve kararsız dünyaya uyum sağlamayı umut etmek için tiran Mother Ginger’ın (Helen Mirren) ev sahibi olan uğursuz Fourth Realm’ı (Dördüncü Mahalleyi) cesaretlendirmelidir.

Keira Knightley‘nin Sugar Plum Fairy olarak oynadığı ve Disney’in yeni tatil filmi filmi The Nutcracker and the Four Realms, Misty Copeland’ın özel bir performans sergilediği Lasse Hallström‘ün yönettiği ve E.T.A Hoffmann‘dan esinlenilen klasik hikayesi.

Çaykovski tarafından 19. yüzyılın sonlarında baleye uyarlanan The Nutcracker’ın bu kısa hikaye 1816’da E.T.A. Hoffmann tarafından The Nutcracker and the Mouse King (Fındıkkıran ve Fare Kralı) olarak yeniden adlandırılmıştı.