ONWARD – 6 MART 2020

Henüz dilimize çevrilmemiş olan Onward adındaki bu yeni yapım hem mistik güçleri hem de teknolojik öğeleri barındırıyor. Resmi açıklamada söylendiği üzere yapım iki genç elf abi-kardeşin büyünün gerçekte var olup olmadığını keşfetmek için girdiği arayışı konu alıyor. Kadroda Chris Pratt, Tom Holland, Julia Louis-Dreyfus ve Octavia Spencer’ın yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Dan Scanlon oturuyor.

MULAN – 27 MART 2020

Disney Canlı Aksiyon Mulan Liu Yifei
Niki Caro’nun yönetmenliğini yaptığı, Liu Yifei’in ise başrolde yer aldığı Disney’in canlı aksiyon filmi Mulan filminin karosunda Donnie Yen, Jason Scott Lee, Yoson An ve Jet Li gibi isimler yer alıyor.  Disney klasikleri arasında gösterilen film bir erkek kılığına girip, savaşa giden genç bir kızın hikâyesini anlatıyor. Babasını onurlandırmak adına, savaştaki yerini alan Mulan hayranlık uyandırıcı maceralara atılıyor.

BAŞLIKSIZ PİXAR ANİMASYON – 19 HAZİRAN 2020

Canavar Üniversitesi'ndeki Mike ve Sully, Pixar tarafından

Pixar’ın 2020’de çıkacak olan ikinci isimsiz filmi, aynı zamanda yaratıcı yapımcılarından birinin özgün bir projesi. Bu film Pete Docter, Mark Andrews, Teddy Newton ya da Brian Fee‘den çıkma birşey olabilir.  Kesin olan bir şey varsa oda bu filmin Cars ve Finding Nemo gibi filmlerin devamı olmadığı.

JUNGLE CRUISE – 24 TEMMUZ 2020

Disney,  Jungle Cruise filmiyle bir kere daha tehlikelere atılacak olan Dwayne Johnson‘lı Karayip Korsanları-vari bir film sunuyor. Filmde Johnson kardeşleri Emily Blunt ve Jack Whitehall ile birlikte Amazon’un kıvrımlı kollarından geçerek, şifa güçlerine sahip bir ağacı bulmaya çalışan bir tekne kaptanını oynuyor.

BAŞLIKSIZ DİSNEY LİVE ACTION FİLMİ – 9 EKİM 2020

Şu anda, Disney’in tamamlanmış 20. Yüzyıl Fox filmlerini (veya en azından Fox’u edindikleri zaman prodüksiyonda olan filmleri) yayınlayacağını biliyorduk. En azından gelen haberler bu yöndeydi. Kenneth Branagh‘ın Orient Express’in devam filmi cinayeti olan Death on the Nile’ın 2 Ekim 2020’de piyasaya sürülmesi planlandığında, Disney, dağıtdıkları bir filmle rekabet etmek istemeyebilir, bu nedenle bu tarih en sonunda programdan çıkarılabilir.