John Wick serisinin yönetmeni olarak tanınan ve daha önce The Matrix üçlemesinde Wachowski Kardeşler ile çalışan Chad Stahelski, yeni Matrix filmi için hazırlıkların sürdüğünü ve Wachowski Kardeşler’in de projeye dâhil olduğunu açıkladı.

John Wick filmlerinin yönetmeni Chad Stahelski, bir süredir gündemde olan yeni Matrix filmi hakkında sinemaseverleri oldukça heyecanlandıracak bir açıklamada bulundu. Kariyerine dublör olarak başlayan ve sinema tarihinin en unutulmaz serileri arasında yer alan The Matrix üçlemesinde hem dublör olarak yer alan hem de dövüş sahnelerinin koreografisini yapan Stahelksi, yeni bir Matrix filminin hazırlık aşamasında olduğunu ve orijinal üçlemeyi yazıp yöneten Wachowski Kardeşler’in de bu projenin bir parçası olduğunu açıkladı.

Konunun daha da heyecan verici tarafı, Stahelksi’nin bu açıklamaları Keanu Reeves ile birlikte katıldığı bir röportajda yapmış olması. The Matrix üçlemesinin Neo’su olarak hafızalara kazınan Reeves de röportajda olduğu için yeni Matrix filmi için geri dönüp dönmeyeceği ona da soruldu. Reeves bu soruya “Böyle bir şeye hayır demem” cevabını vererek Matrix hayranlarını daha da heyecanlandırdı.