Stieg Larsson Millennium serisinin dördüncü kitabı olan The Girl in the Spider’s Web‘i Sony beyaz perdeye uyarlayacağını açıklamış, senaryoyu yazma görevini Steven Knight’a vermişti.

Uzun zamandır yönetmen arayışında olan Sony, şu aralar filmin çekimi için en son Don’t Breathe filmini çeken Fede Alvarez’le görüşüyor. Eğer Alvarez ile anlaşılırsa film 2017’de çekilecek. Her fırsatta röportajlarında Lisbeth’i tekrar oynamak istediğini dile getiren Rooney Mara‘nın filmde yer alıp almayacağı henüz belli olmazken, Sony’nin bu rol için ısrarla düşündüğü isimin ise Alicia Vikander olduğu konuşuluyor.

Dördüncü kitap da The Girl with the Dragon Tattoo, The Girl Who Played with Fire ve The Girl Who Kicked the Hornet’s Nest‘de bulunan Lisbeth Salander ve Mikael Blomqvist karakterlerinin maceralarına devam ediyor. 2011 yılında David Fincher‘ın çektiği, Rooney Mara‘nın başrolünde oynadığı ilk film, birinci kitaptan esinlenerek beyaz perdeye aktarılmış ve büyük bir başarıya imza atmıştı.

Serinin ilk üç kitabı ise 2009 yılında İsveç yapımı olarak Niels Arden Oplev tarafından çekilmiş, filmin başrollerinde Michael Nyqvist ve Noomi Rapace yer almıştı.