Elgiz Müzesi yaz sezonunu, Teras Sergileri’nin 8.’si olan “Kaçak Gölge” ile açtı. 31 Mayıs’da açılan sergiyi 12 Kasım’a kadar ziyaret edebilisiniz. Sergide çeşitli malzemelerden oluşan 28 heykel yer alıyor.

Ünlü heykeltıraş Benvenuto Cellini’nin “Bir resim ile heykel arasındaki fark, bir heykel ile gölgesi arasındaki farktır.”sözüne atıfta bulunarak bu seneki temasını “gölgeler” olarak belirleyen sergide, Haziran güneşinin heykellerle ortaya çıkardığı gölge oyunları gözlemlenebilecek.

Bu seneki danışma kurulunda yer alan Seyhun Topuz, Rahmi Aksungur, Nilüfer Ergin, Haşim Gürel ve Can Elgiz’in seçtiği sanatçılar Levent Ayata, Mahmut Aydın, S. Tuğçe Aytürk, Serap Bulat, Arif Çekderi, Mert Çıkılmazkaya, Bülent Çınar, Furkan Depeli, Şahin Domin, Ceylan Dökmen, Çağdaş Erçelik, Mehmet Kemal İçden, Sesil Beatris Kalaycıyan, Ali Kanal, Emre Özçaylan, Cem Özkan, D. Tülay Özkul, Semra Özümerzifon, Müjgan Sağlam, Ergin Soyal, Hande Şekerciler, Caner Şengünalp, Sanem Tufan, Carole Turner, Şenay Ulusoy, Ersin Uysal, Hakan Yarman, Pınar Yılmaz Aydın gibi isimlerden oluşuyor.

Adres

Beybi Giz Plaza

Maslak 34398, İstanbul

+90 (0) 212 290 25 25

Ziyaret Gün ve Saatleri

Çarşamba, Perşembe, Cuma 10:00 – 17:00

Cumartesi 10:00 – 16:00

Salı, Randevu ile ziyaret edilebilir

Pazar-Pazartesi ve resmi tatil günlerinde kapalıdır