Yönetmen Fede Alvarez, The Girl with the Dragon Tattoo‘nun devamı olan The Girl in the Spider’s Web’in yönetmenliğini yapacağını doğruladı.

Bildiğiniz üzere The Girl in the Spider’s Web, David Lagercrantz’ın yazmış olduğu ve Stieg Larsson‘un millennium serilerinin devamı olarak yapılan dördüncü yani son kitabı.

Konu hakkında konuşan Alvarez ‘Evet, doğru. Filmin yönetmenliğini yapacağım. Proje hakkında çok fazla bir şey söyleyemeyeceğim. Ama çok heyecanlı olduğumu belirtmeliyim. Bazı konular hakkında şirket ile hala bir konuşma üzerindeyiz. Muhtemelen bir sonraki filmimiz olacak ve hikayede de aktif olarak cesur olacağız. Steven Knight ile harika bir senaryo ile başlıyoruz.’ dedi.

Bu devam filmi  Daniel Craig, Rooney Mara ve Stellan Skarsgard’ın rol aldığı,  David Fincher’in The Girl with the Dragon Tattoo’nun ( Ejderha Dövmeli Kız) ABD uyarlamasının devamı niteliğinde.

Filmin senaristliğini yapan Knight ‘Merkezi karakterden dolayı bu film çok eğlenceli olacak. The Girl in the Spider’s Web’de de merkezi karakter olan Lisbeth Salander olacak. O kız her şey. Bu film devamdan başka bir şey değil. Ama birkaç kitap atlandı, bu yüzden bu anlamda farklıdır.’ diyerek açıklamalarda bulundu.

Şimdi ise asıl merak edilen ilk filmde yer alan Mara ve Craig’in Lisbeth ve Mikael karakterlerine geri dönüp dönemeyecekleri.

Kaynak: digitalspy