dh-florenceandthemachine-bonnaroo-061415_0589

En köklü müzik festivallerinden biri olan ve her sene Chicago’daki Grant Park’ta gerçekleşen Lollapalooza Festivali, bu sene kötü hava koşullarının kurbanı oldu.

Florence + the Machine, Metallica, Paul McCartney, Alt-J, TV On The Radio, Tame Impala ve daha birçok ismin sahne aldığı festivalin son gününde çıkacak kısa süreli fırtınayı haber alan organizatörler 100 binden fazla katılımcının yer aldığı Grant Park’ı bir süreliğine boşalttı. Havanın normale dönmesinin ardından, yeniden alana alınan müzikseverler akşam bir kez daha olası bir fırtına uyarısı ile karşılaştılar. Organizatörler hava durumunu göz önüne alarak riske girmemek adına festivali erken sona erdirdi.

Son günün headliner’ı olan Florence + the Machine de performansını 30 dakika erken bitirmek zorunda kaldı. Ancak buna rağmen muhteşem bir performans sergiledi. Müzisyenin, büyük bir şimşek fırtınasının eşlik ettiği performansında seslendirdiği “What Kind of Man” ve “Dog Days Are Over” isimli şarkılarını aşağıdan dinleyebilirsiniz.