26256008

E.L James öyle bir kitap yazdı ki, resmen kadınların rüyası haline geldi. Yaratılan Christian Grey karakteri kimilerinin hayallerini süsledi, kimileri yemeden içmeden kesildi, kimilerinin fantezileri oldu ve kimilerinin ise erkeği yada kadını.

Öyle böyle derken “hardporn” olan kitabı uyarlamaya karar veren yönetmen ve yapımcılar, bu işin üstesinden çok iyi bir şekilde geleceklerini biliyorlardı. Riske girdiler ve kitap bir anda film oluverdi. Seçilen Grey karakterini Jamie Dornan, Ana’yı ise kel alaka dediğimiz Dakota Johnson canlandırdı. Sonuç olarak ortaya mecazen 2015 yılının en seksi çifti çıktı. En azından biz öyle sandık. Geçmişteki filmlere bir bakıp da “bu çiftten daha iyi çiftlerde gördük” dediğimiz filmleri araştırdık. Ve evet gerçekten de varmış, dedik. O zaman sizi şöyle aşağıya alalım ve derlediğimiz çiftelere bir göz atalım. Yalnız uyarmakta fayda var. Bu çiftler sizi baştan çıkarabilir…

Silver (1993) / Carly Norris – Zeke Hawkins

8slinokZDahDQY9l6o5fzI6VxDj

Baştan çıkarıcı bir sapık hikayesine hazır mısınız? Carly Norris, büyük bir apartmanda yaşamaktadır. Oldukça da zengindir. Bu apartmanda tanıştığı Zeke ile güzel bir arkadaşlık kurar. Zamanla birbirlerine olan yakınlaşmaları aralarında büyük bir tutkuya dönüşür.

Carly, tatmadığı en seksi duyguyları Zeke ile yaşayacak, ancak, onun gerçek bir sapık olduğu anladığı anda iş çığırından çıkacaktır.  İlginç sahneleri olan filmin karakterlerine hayat veren Sharon Stone ve William Baldwin, bu filmden sonra kısa sürede olsa sevgili olmuşlardır.

Unfaithful (2002) / Connie Sumner – Paul Martel

7.Unfaithfull

Edward ve Connie Sumner mükemmel bir evlilik hayatı yaşayan bir çifttir. Orta yaşlı, 8 yaşında çocukları olan bir aile, bir köpek ve bir hizmetçi. Daha ne isteyebilirlerdi ki…

New York’ta mutlu bir yaşam devam ederken sorunlar ortaya çıkmaya başlar. Hangi yaşam kolaydır ki zaten? Connie bir gün sokakta Paul isminde bir yabancıyla karşılaşır ve hayatı değişir. Onunla yaşadığı tutku dolu anlar Connie’nin kaderi midir yoksa bir tesadüf müdür bilinmez ama bu durum onun macerası haline gelmiştir. Paul, Connie’ye hayatında ki eksikleri verir buna sekste dahildir. Aralarında geçen fanteziler birbirlerine daha çok bağlanmalarına sebep olur.

The Notebook (2004) / Allie Hamilton – Noah Calhoun

the-notebook-opusme-sahnesi

Allie ve Noah… Ah ah… Ne de güzeller değil mi? Bu çiftin büyüsü bozuldu belki ama, hafızalardan hiç bir zaman silinmedi.

Çocukluklarından beri birbirlerine aşık olan Allie ve Noah, tutku dolu bir aşk yaşamaktadırlar. Zaman geçtikçe bu aşk yerini sıkıntılara ve ayrılıklara bırakacaktır. Hayatları savrulacak ve yaşlandıkça ortaya saçılan geçmişteki hikayeleri baş bir boyut kazanacaktır. Ama hayatlarında değişmeyen tek birşey vardır. Oda birbirlerine olan sevgileri, tutkuları ve aşkları… Filmin başrolleri Ryan Gosling ve Rachel McAdams‘a ait. Bu arada çift filmden sonra uzun bir süre birliktelik yaşamış, hatta Gosling, “Rachel bu zamana kadar hayatımda olan tek aşkımdı.” demiştir.

9 1/2 Weeks (1986) / Elizabeth  – John

9_1_2_weeks_Nine_1_2_Weeks-517758872-large

Elizabeth, New York’ta bir sanat galerisinde çalışmaktadır. Bir gün tam bir Wall Street kurdu olan John tarafından baştan çıkartılır. Bu baştan çıkarma ile birlikte dokuz buçuk hafta sürecek olan bir ilişki başlayacaktır. Bu ilişki süresince Elizabeth kendi sınırlarını epeyce zorlayacak ve aradığı doğru erkeğin John olup olmadığını sorgulayacaktır.

Tam bir “Grinin 50 Tonu” filmi. Aynı hardporn sahneler ve istekler… Baştan çıkarıcı, arzu dolu ve sapkın olan filmin, bazı sahneleri ağır gelmiş, eleştirmenlerden olumsuz dönüş almıştır. Mickey Rourke ve Kim Basinger  bu filmin başrollerindedir.

Closer (2004) / Alice Ayres – Dan

megalo2

İngiliz bir gazeteci olan Dan ile striptizci Alice’in birbirlerine duydukları aşk, bir süre sonra kaosa dönüşecektir.

Aralarında ki tutku ve fanteziler yerini aldatmaya ve nefrete itecektir. Güzel bir çitf olan bu ikili, daha sonra yine kendi tutkularının esiri olacaktır. Karakterleri Natalie Portman ve Jude Law canlandırır.

Mulholland Dr. (2001) / Betty Elms – Rita

mulholland-dr-mulholland-cikmazi-887

Rita ve Betty… David Lynch imzalı bu filmde yer alan kadın karakterlerimizin kendilerine haz tutkuları görülmeye değer.

Büyük umutlarla Hollywood’a gelen Betty, kendisini bir cinayetten kıl payı kurtulmuş ve geçmişini bilmeyen gizemli olan Rita’nın macerası içerisinde bulur. Ancak bu macerada rüya ve gerçek iç içedir. Aralarında başlayan dostluk bir süre sonra Betty için, Rita’nın rüyalarına girmesine sebep olur. Rita, Betty’nin fantezilerinin bir parçası olarak ona tutku dolu anlar yaşatacaktır.  Naomi Watss ve Laura Harring filmin başrollerindedir.

Bound (1996) / Violet – Corky

b2

Bizdeki adı Tuhaf İlişkiler olarak geçen filmde, kimin eli kimin cebinde belli değildir. Ama tabii ki  bu filmde de gözde bir çiftimiz vardır.

Ceasar isminde mafya babası olan bir adamın çekici metresi Violet ve eski bir dolandırıcı olan Corky. İkisi arasında olan yakınlaşma, onları tuhaf bir ilişkiye sürükleyecek, fantezilerinin kurbanları olacaktırlar.  Tutkularını filmin her sahnesinde gözümüze sokan çiftimiz belkide bu listenin en dikkat çekenleri arasında yer alır. Başroller, Gina Gershon ve Jennifer Tilly’e emanet edilmiş.

To Catch a Thief (1955) / John Robie – Frances Stevens

10658183_2

Bizdeki adı Kelepçeli Aşık olan film, bir Alfred Hitchcock filmidir. David F. Dodge‘in romanından uyarlanarak sinemaya aktarılan filmin başrollerinde Grace Kelly ve Cary Grant vardır.

Robie, Fransa Riviera’da lüks otellerde yapılmış olan bir dizi mücevher hırsızlığından sorumlu tutulmaktadır ve suçsuzluğunu ispatlamak ona kalmıştır. Şımarık bir varis olan Frances (Grace Kelly) ile karşılaşır ve annesinin (Jessie Royce Landsi) göz alıcı mücevherleriyle hırsızın gözünü döndürüp onu yakalamayı planlar. Ancak olaylar ters teper ve Frances, onun suçlu olduğuna inanmasına rağmen, kaçmasına yardım eder. Çünkü ona aşık olmuştur. Bu aşk zamanla aralarında başlayan büyük bir tutkuya dönüşür ve sonu kaçınılmaz bir hal alır. Eski filmlerde bile tutkunun ne kadar canlı anlatıldığının en güzel örneklerinden biridir.

Vicky Cristina Barcelona (2008) / Cristina – Juan – Maria

9757pv_18a0_VickyCristinaBarcelonaNY_A1.indd

Bu film vizyona girdiği ilk hafta oldukça sevilmiş ve insanı İspanya’nın tutku dolu anlarına götürmüştür. “Demek ki orada aşklar bu şekilde yaşanıyormuş” sonucuna varmamıza sağlamıştı bir şekilde.

Juan, Maria ile evlidir. Aralarında tutkulu bir aşk vardır. Hem kavga ederler hem de deli gibi sevişirler. Vicky ise İspanya’ya tatile gelen bir Amerikalıdır. Derken bu ikili ile tanışır ve kendini bir anda üçlü bir ilişkinin arasında bulur. Duygularına yenik düşer. Bu çiftin ressam olması ise arzularını ve tutkularını daha da yoğunlaştırır ve onların esiri olur.

Cat On A Hot Tin Roof (1958) / Maggie Pollitt – Brick Pollitt

cat3a

Kızgın Damdaki Kedi. Nasıl unutulur ki bu film. Yalan dolan, rekabet ve riyakârlıktan felce uğramış Güneyli bir ailenin etkileyici, duygusal gerilimlerle dolu ve sürükleyici hikâyesi vardır bu filmde.

Elizabeth Taylor’ın tutkulu, seksi “Kedi” Maggie yorumuyla ve Paul Newman’ın alkolik, iktidarsız, ilgisiz ve itilmiş koca Brick rolüyle zihinlere kazınmıştır. Sinema tarihinin gelmiş geçmiş en önemli ve en seksi çiftidir. Tutku, aşk, ihtiras, ihanet, fantezi, seks ne ararsanız vardır.

Bonus
La vie d’Adèle (2013) / Emma – Adele

la-vie-dadele-blue-is-the-warmest-color-mavi-en-sicak-renktir-182

Kendisinden yaşça büyük bir kadına aşık olduktan sonra hayatı değişen 15 yaşındaki Adele’i anlatan film, tutukunun dibine vurmuş, cesur sahneleri ile çok konuşulmuştur.

Aşık olduğu Emma ile büyük bir aşk yaşamaya başlayan Adele, sınırlarını sonuna kadar zorlayacak ve bu aşkın esiri olacaktır. Zamanla hayalini kurduğu hayatın aslında bu olmadığının da farkına varacaktır. Julie Maroh’un Mavi Melek adlı çizgi romanından uyarlanan film, 66. Cannes Film Festivali’nde en iyi filme verilen Altın Palmiye Ödülü’ne layık görüldü. Filmin başrollerinde Léa Seydoux ve Adèle Exarchopoulos yer alır.