İstanbullu sinemaseverlerin merakla beklediği 38. İstanbul Film Festivali ile ilgili bütün detayları geçtiğimiz hafta öğrenmiş olduk.  5-16 Nisan tarihleri arasında izleyicileriyle buluşması beklenen İstanbul Film Festivali’nin bilet satışları da 23 Mart tarihinde başlıyor.

Ciddiyetle yapılacak plan, program sonrası seçilen filmleri bir bir izlemeye gitmek festival izleyicisinin en büyük hazzı. Ancak kısıtlı zamanı olan şehir insanının, hayat akışı içinde her filme yer ayırması da çok mümkün değil. Her sene gösterimi yapılacak filmlerin hepsini izlemek arzusu ile yanıp tutuştuğumuz ama iki hafta boyunca ancak belirli sayıda filme gidebilme şansımız olduğu bir gerçek. Hele ki çalışıyor ve sadece akşam seansları ve hafta sonu gösterimlerine mahkum kalıyorsanız işiniz daha da zora giriyor.

38. İstanbul Film Festivali gösterimleri bu yıl Atlas Sineması, Beyoğlu Sineması, Pera Müzesi Oditoryumu, Cinemaximum City’s, Cinemaximum Zorlu, Rexx Sineması ve Kadıköy Sineması‘nda gerçekleştirilecek. Ayrıca 38. İstanbul Film Festivali’nin Festival Merkezi, bu yıl da Yapı Kredi Kültür Sanat olacak.

Biz de bunu düşünerek seçimlerinizi kolaylaştıracak bir liste hazırladık. İşte 38. İstanbul Film Festivali’nde mutlaka izlemeniz gereken 15 film!