Avustralya’lı ünlü aktör Hugh Jackman yapmış olduğu bir röportajında, kendisiyle özleşmiş olduğu Wolverine karakterini ölene kadar oynamak istediğini belirtti. Bu kararını da Michael Keaton‘ın başrolünde oynadığı Birdman filminden etkilenerek aldığını da sözlerine ekledi.

‘Bu durumu eşime de anlattım. Wolverine karakterini asla bitirmemeliyim. Ben ölene kadar bu karaktere hayat vermeli ve bunun yolunu bulmak zorundayım. Biliyorum ki, bir gün gelecek ve bu rolü başka bir aktöre verecekler. Tabi ki bu durumdan memnun olurum, bu da karakteri ironik hale getirecektir.’ açıklamasıyla daha önce de belirtmiş olduğu gibi karakterine olan tutkusunu da aktör kısaca anlatmış oldu.

‘Her zaman şekil olarak bir önceki filmden daha iyisi olmaya çalışıyorum. Ben durgunluğa inanmıyorum. İnsanlar statüsünü korumak için çalışmalı, derler. Ama bana göre doğal döngü ya ilerleyen bir şeye yaklaşıyorsunuzdur ya da tam tersi kendinizden uzaklaştırıyorsunuzdur. İşte bende Wolverine’i oynarken her zaman ileriye dönük oynuyorum, hem fiziksel açıdan hem de duygusal açıdan.’

Şu anda aktörün 23 Mayıs 2016’da gösterime girecek olan X-Men: Apocalypse filminde oynayıp oynamayacağı ile ilgili net olarak bir bilgi verilmedi. Ama şuna açıklık getirebiliriz ki, Logan ve Professor Xavier‘ın bulunacağı üçüncü Wolverine filmi geliyor ve beyaz perde de olma tarihi de şimdilik 3 Mart 2017 olarak belirtildi.

Kaynak: comingsoon.net