Ana Sayfa Müzik Nostalji İçinde “Deniz” Geçen En İyi 10 Şarkı

İçinde “Deniz” Geçen En İyi 10 Şarkı

15645
0

Malum, yazın gelmesi ile birlikte havaların sıcacık olduğu şu zamanlarda işinden gücünden sıyrılıp tatile giden pek çok kişi var. Kumun, güneşin ve doğanın tadını çıkarmak , yazın yapılabilecek en güzel aktivitelerden. Kim denizin olduğu bir tatile “Hayır” diyebilir ki!

Tatil sırasında keyif aldığımız şeylerden biri de kuşkusuz ki müzik. Müziği hissetmeden tatil olur mu? Tabi ki de olmaz? Yaz şarkılarının içinde genelde ya “tatil” kelimesi ya da “deniz” kelimesi geçer. NME sitesi içinde “Deniz” kelimesi geçen En İyi 10 şarkıyı seçmiş. Bizlerde sizler için bu şarkıları derledik. Arkanıza yaslanın ve bu güzel şarkıların tadını çıkarın.

‘Somewhere Beyond The Sea’ – Bobby Darin

Robbie Williams, Frank Sinatra ve Bing Crosby gibi sanatçıların da seslendirdiği bu güzel şarkının Bobby Darin versiyonunu dinlemek ister misiniz? Deniz doğasının anlatıldığı şarkı biraz değiştirilerek bugünkü caz standardına dönüştürüldü ve unutulmaz şarkılar arasına girdi.

‘How Deep Is The Ocean’ – Irving Berlin

Irving Berlin‘in 1932 yılında seslendirdiği içinde denizin tüm kelimelerinin geçtiği bu güzel şarkı bir süre sonra Frank Sinatra tarafından bir klasik haline dönüştürüldü. Şarkıyı Eric Clapton ve Bob Dylan da seslendirmiştir.

‘Seaside’ – The Kooks

The Kooks‘un ilk albümü “Inside In / Inside Out”da kısa ve tatlı bir açılış yapan “Seaside”, sahilde bulunan basit bir aşk hikayesini anlatıyor ve yıllar sonra bu şarkıda klasikler arasına giriyor.

‘Surfin’ U.S.A.’ – The Beach Boys

The Beach Boy’un sesinden özetle, ‘Surfin’ ABD, nihai plaj şarkısı.

‘Max Can’t Surf’ – Fidlar

“Max sörf yapamaz, ancak Tanrı onun dengesi olmadığını bilir”…

‘Dead Sea’ – The Lumineers

“Bana ölü deniz gibi olduğumu söylemiştin, benden sonra asla batmayacak mısın?”, The Lumineers’den iç karartıcı ama bir o kadar güzel bir şarkı…

‘Only the Ocean’ – Jack Johnson

Kulağın pasını alan yumuşaklıkta şarkıları olan, akustik gitarıyla mükemmel şarkılar çalan Jack Johnson’ın “To The Sea” albümünden olan bu güzel şarkı yüzünüzü güldürecek cinsten.

‘Into the Mystic’ – Van Morrison

“Şimdi denizcilerin ağladığını, deniz kokusu duyduğunu ve gökyüzünü hissettiğini” şeklinde şarkıyı yazan Van Morrison: “ruhun mistik içine uçmasına izin ver”. diyor.

‘King Of The Beach’ – Wavves

Wavves bu şarkı ile muhtemelen sahilde 50 faktörle daha iyi bir zaman geçirirdi.

‘Yellow Submarine’ – The Beatles

Dürüst olmak gerekirse, su altında neler olduğunu keşfetmenin tek yolu sarı bir denizaltıdır. Hiçbir denizcilik şarkısı bu olmadan tamamlanmaz.