Infernobar640

Dan Brown’un 2013 yılında yayınladığı son kitabı “Inferno”nun sinemaya uyarlandığı haberini daha önce buradan bildirmiştik. Yazarın 2006 yılında yazdığı “Da Vinci’nin Şifresi” ve  2009 yılında yazdığı “Melekler ve Şeytanlar” isimli kitapları beyaz perdeye uyarlanmış, oldukça ilgi görmüştü.

Yönetmenliğini Ron Howard‘ın üstlendiği filmin başrolünde diğer filmlerde rol alan Tom Hanks var. Filmde, yine diğer iki filmin baş karakteri olan Harvard Simgebilim Profesörü Robert Langdon‘un maceralarını izleyeceğiz. Kitabın bir diğer ana karakteri olan Sienna Brooks rolünü ise İngiliz oyuncu Felicity Jones‘un oynayacağı duyuruldu.

Kadronun yavaş yavaş şekilldendiği İnferno filminde comingsoon sitesinin haberine göre, diğer oyuncular arasında, Irfan Khan, Omar Sy, Christoph Bruder ve Sidse Babett Knudsen gibi oyuncular yer alacak. Filmin oyuncularına ait görsellerde yapımcı şirket tarafından yayınlandı.

İlk vizyon tarihi Aralık 2015 olarak duyurulan filmin, yönetmen Ron Howard‘ın yoğun programı sebebi ile  vizyon tarihi 14 Ekim 2016 olarak değiştirilmişti. Henüz resmi bir açıklama yapılmasa da, kulislerde 18 Aralık tarihinin uzun zamandır beklenilen Star Wars: Episode VII ile aynı döneme denk gelmesi ve yapımcıların Star Wars serisinin yeni filmiyle gişede rekabet etmek istememesi olduğu düşünülüyor.

omar-sy tom-hanks felicity-jones sidse-babett-knudsen irrfan-khan

doubles_shot_01_0101_rv2