hans zimmer-kulturelmasi

Dan Brown’un 2013 yılında yayınladığı son kitabı “Inferno”nun sinemaya uyarlandığı haberini daha önce buradan bildirmiştik. Dan Brown’un daha önce 2006 yılında “Da Vinci’nin Şifresi” ve  2009 yılında “Melekler ve Şeytanlar” isimli kitapları filme uyarlanmıştı.

Filmin müzikleri ile ilgili detaylar da gelmeye başladı. Filmin müziklerinin besteci Oscarlı müzisyen Hans Zimmer’a emanet edildiği resmi olarak açıklandı. Aslında bu çok da şaşırtan ve beklenmedik bir haber olmadı. Dab Brown’un daha önceki kitap uyarlamaları olan  The Da Vinci Code  ve Angels&Demons filmlerinin yönetmen koltuğundan oturan Ron Howard, söz konusu filmlerin müzikleri için Zimmer ile çalışmıştı.

Dan Brown‘un romanından uyarlanarak yapılan filmin senaryosunu David Koepp yazıyor. Ron Howard‘un hem yönetmen hem de prodüktör olarak geri döndüğü filmde  Tom HanksRobert Langdon olarak geri dönerken, Oscar adayı olan Felicity JonesDr. Sienna BrooksIrrfan KhanHarry Sims;  Omar SyChristoph BruderSidse Babett KnudsenElizabeth Sinskey karakterleri ile filmde yer alacaklar.

Filmin beyaz perdede gösterilme tarihi 14 Ekim 2016 olarak belirlendi.