Yönetmen Matt Reeves’in birkaç gün önce Batman‘in DC evreninden bağımsız olacağı açıklaması gündemi epey meşgul etmişti.

Kafaları karıştıran bu açıklama yine medya kurbanı oldu ve yanlış bir anlaşılma yarattı. Reeves, twitter hesabından resmi bir duyuru yaparak, The Batman’in DC evreniyle bağlantısı olacağını söyledi. “Sadece açık olmak için: Batman, D.C. Evreninin bir parçası olacak. Batman BATMAN olacak.” dedi ve “Bir süre DCEU‘nun bir parçası olmayacağım konusundaki yorumlarımda, Batman’ın Batman’la ilgili bir hikaye olması hakkında konuşuyordum. DC’nin evreninde yer almacağını değil.”şeklinde açıklamalarda bulundu.

Tüm bu açıklamalar DC ve Warner Bros. hayranlarının kafalarını oldukça karıştırdı. WB/DC evreninin bir şeyler planladığı bir gerçek, ancak süreci pekte iyi yönettikleri söylenemez. Özellikle iki joker filmi nasıl olacak? doğrusu bizde çok merak ediyoruz. Tabi birde Batman durumu var. bakalım ilerleyen zamanalarda hem DC’den hem de Warner’dan doğru düzgün bir açıklama gelecek mi?