2009 yılında hayatımıza giren Avatar filmi o kadar çok konuşulmuş ve sevilmişti ki filmin devam serisinin çekilmesi kaçınılmaz olmuştu.

Filmin yönetmeni James Cameron “ha çekildi ha çekilecek” derken müjdeyi vermiş tam üç adet Avatar serisini birbirine bağlayacağını duyurmuştu. İkinci Avatar filminin çekimlerine başlanıldığı şu zamanlarda filmin fanları filmde neler olacağını ve filmin nasıl bağlanılacağını çok merak ediyor. Tabi bizde. Empireonline sitesine konuşan Cameron film hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Uzun süredir Stephen Lang‘in canlandırdığı Albay Quartich’in dönüp dönmeyeceği sorusunun cevabı için Cameron, “Quaritch’in destekleyici bir rol üstlenmeyecek, sadece flashbacklerde görünecek. Aksine, Jake, Neytiri ve diğer Na’vi’yi beş film boyunca efendinin ana muhalifi olarak tehdit etmeye devam edecek.” dedi. “Avatar serisinin ilginç tavrı, hemen hemen aynı karakterleri içeriyor olması. Yeni karakterler ve yaratıklar var, bu yüzden bildiğiniz karakterleri alıp bunları alışılmadık yerlere yerleştiriyorum ve onları bu büyük yolculuğa çıkarmaya çalışıyorum. Her zaman yeni bir kötü adamın olması bana ilginç geliyor. Bu yüzden Stephen Lang’i serinin içinde tutacağım ama az olacak. Bu büyük bir hikaye olacak. Daha önce çekilen bir takım sonları kabul etmenizi sağlayan, Yüzüklerin Efendisi’nden biraz farklı seriler gelecek. Üç komple hikayeye bölünmüş daha büyük bir anlatı gibi düşünebilirsiniz.”