Şok şok şok…Kızlar yakışıklı oyuncu verdiği röportajlarda başrolünü oynadığı ‘Gri’nin Elli Tonu‘ filminde cinsel organını göstermiyormuş. Ne kadar üzüldük!

Biliyorsunuz ki, Gri’nin Elli Tonu kitapları satış rekorları kırmış ve herkesin hayallerini süsleyen bir Christian Grey’i ortaya çıkarmıştı. Kitap o kadar tuttu ki aynı isimli uyarlama bir film yapılmaya karar verildi. Film çekildi, edildi derken, bir fragman yayınlandı ki, Beyonce‘un ‘Crazy in Love‘ parçasını bu şekilde dinlememiştik heralde. Görüntülerle o kadar uyumlu bir şarkı cover’ı ki, Kadebostany grubunu kendi adıma tebrik etmek isterim. Sonrasın da ise, filmin gösterim tarihi olarak meşhur Sevgilier Günü olmasına karar verildiğini de bu fragmandan öğrendik. Düşündük, neden çekimler tamamlandıktan sonra o kadar ara veriliyor. Biz bu soruların cevaplarını ararken, filmin yönetmeni Sam Taylor-Johnson, film tutmazsa büyük ihtimal oyuncuların pek tanınmış olmamasından dolayı düşüncesine kapılmış. Enteresan tarafı da filmin devamının çekilip ya da çekileceği ile ilgili hiçbir bilginin şu ana kadar beyan edilmemesi. Büyük ihtimal bunun için gelecek filmin hasılatı ve eleştirileri bekleniyor. 

İlk kitap bayağı cinsel içerikli olduğu için filmin nasıl çekildiğine dair düşüncelerimiz de olmadı değil. Bir Hollywood filminde olmazsa olmazlardan bir tanesi cinsel ilişki sahneleridir. Sanki filmde öyle bir sahne olmazsa film izlenmeyecek. Demek ki, seyirciler istiyor, Hollywood’da ekliyor bu görüntüleri.

Konudan sapmadan asıl meseleye gelelim. Efendim, yakışıklı Grey’i oynayan oyuncumuz Jamie Dornan, hayranlarına filmde cinsel organını göstermediğine dair açıklamalar yapmış. Filmde cinsellik, çıplaklık olacak, ama Christian Grey’in belli yerlerini ne yazık ki göremeyecekmişiz. Kendimizi yerden yere vurduk (!)

Peki kim bu Jamie Dornan? Kendisi 1983 doğumlu. Amerika’nın ünlü TV dizilerinden olan ‘Once Upon A Time‘da ‘The Huntsman’ karakterini, 2011-2013 yılları arasında oynamıştı ve tanınmıştı. Şimdi ise, Gri’nin Elli Tonu filmi ile adından arada bir söz ettiriyor. Galiba kendisini bu şöhrete şimdiden kaptırmış ki, filmle ilgili açıklamalar yapmaya başlamış. Tamam, Allah sahibine bağışlasın, yakışıklı, Maşallah, tahtalara vuralım, ama filmi bekleyenlerin onun karakterinin “cinsel organını” düşünecek vakti yoktur diye düşünüyoruz. Zaten yazar E.L. James sağ olsun kitaptan dolayı herkesin kendine ait ‘Hayali Christian Grey’ adında bir erkek arkadaşı oldu. Kadınlar ve erkekler onun sayesinde ‘fantazi’nin seviyelerini öğrendi. Yani söylemek istediğimiz, sevgili Dornan’ın asıl düşünmesi gereken filmde görülemeyecek malum bölgeleri değil, filmin tutulup tutulmayacağı olması gerek. Biraz ismi çıksın diye, Christian Grey’in görünmeyecek ‘cinsel organı’ ile ilgileniyor.

Diyeceğimiz şu ki, film gösterime girsin, ‘cinsel organsız’ mı? daha çok izleniyor, yoksa ‘cinsel organlı’ mı? göreceğiz. Hali hazırda filmin fragmanı için Kadebostany tarafından cover edilen ‘Crazy in Love’ şarkısından bahsetmişken, hadi bir kez daha dinleyelim.