20th Century Fox, Akademi Ödüllü Jennifer Lawrence‘ın rol aldığı aksiyon gerilim filmi Red Sparrow’un ilk fragmanını yayınladı.

Dominika Egorova’da çok şey var. Özverili bir kız, annesini ne pahasına olursa olsun korumaya kararlı. Vahşeti bedenini ve zihnini mutlak sınırına iten bir balerin. Baştan çıkarıcı ve manipülatif mücadele ustası.

Kariyerine son veren bir yaralanma yaşadığı zaman, Dominika ve annesi karanlık ve belirsiz bir gelecekle karşı karşıyadır. Bu nedenle Sparrow School’un, kendisi gibi olağanüstü gençlerin bedenlerini ve zihinlerini silah olarak kullanmalarını sağlayan gizli bir istihbarat servisi olan en yeni işe alıma yönlendiriliyor. Sapık ve sadist eğitim sürecine devam ettikten sonra, programın şimdiye kadar ürettiği en tehlikeli Serçe gibi ortaya çıkar. Dominika şu anda emrini aldığı güçle, kendi hayatıyla ve risk altındaki herkesle, kendisine güvenebileceği tek kişi olduğuna kendisini ikna etmeye çalışan bir Amerikan CIA ajanı dahil, uzlaştırmak zorundadır.

Filmde J. Law’ın yanı sıra Joel Edgerton, Matthias Schoenaerts, Charlotte Rampling, Mary-Louise Parker ve Jeremy Irons‘da yer alıyor.

Francis Lawrence yönetmen koltuğuna oturduğu filmin senaryosu Jason Matthews’un romanından adapte eden  Justin Haythe elinden çıkıyor.

Red Sparrow’un vizyona girişi 2 Mart 2018 olacak.