20th Century Fox, Akademi Ödüllü Jennifer Lawrence‘ın rol aldığı aksiyon gerilim filmi Red Sparrow’dan yeni fragman yayınladı.

Rus kökenli bir balerin olan Dominika, geçirdiği bir kaza sonucu artık baleye veda etmek zorunda kalmıştır. Gelecek planları bir anda tuzla buz olan genç kadın, onun gibi üstün yetenekli gençlere bedenlerini e zihinlerini bir silah olarak kullanmayı öğreten gizli istihbarat örgütü Sparrow School’a katılır. Zorlu ve sadistik bir eğitimden geçen genç kadın, programın şimdiye kadarki en tehlikeli öğrencisi olur. Dominika şimdi sahip olduğu güçle geçmişiyle yüzleşmeli ve sevdiği herkesin hayatı tehlikedeyken, Dominika’nın güvenebileceği tek kişi olduğunu söyleyen Amerikalı CIA ajanı Nathaniel Nash’le uzlaşma sağlamalıdır.

Amerikalı yazar Jason Matthews‘un aynı adlı romanından beyazperdeye uyarlanan casusluk filminin yönetmen koltuğunda Açlık Oyunları/Hunger Games serisinin üç filmini yöneten Francis Lawrence oturuyor. “Kızıl Serçe”, Lawrence ile yönetmenin 4. ortak projesi olacak. Filmin kadrosunda CIA ajanı rolünde Joel Edgerton yer alırken, Jeremy Irons, Mary-Louise Parker, Douglas Hodge, Ciarán Hinds, Joely Richardson ve Matthias Schoenaerts de kadroda yer alan isimler arasında.

Red Sparrow’un vizyona girişi 2 Mart 2018 olacak.