Yılan hikayesine dönen DC’nin solo Joker filminin yankıları halen sürüyor. Warner Bros, çekimlerine yakında başlanacak olan yeni Joker filmi için aradığı oyuncuyu bulmuşa benziyor.

Variety’nin haberine göre ise Bros şirketi yeni Joker karakteri için Joaquin Phoenix ile görüştüğü aktörün bu role çok sıcak baktığı hatta kabul ettiği konuşuluyor. Todd Phillips’in yönetmenliğini yapıp senaryosunu Scott Silver’la beraber yazacağı yeni film 80’li yıllarda geçecek ve yapımcı koltuğunda Martin Scorsese oturacak. Eğer Phoenix ile anlaşma sağlanırsa Gladiator, The Village, Walk the Line, Her, The Master filmlerindeki performanslarıyla adından söz ettiren başarılı oyuncu bu rol ile ilk kez bir çizgi roman karakterini canlandıracak. Phoenix, daha önce de kendisine teklif edilen Doctor Strange rolünü Marvel Studios ile anlaşamayınca reddetmişti.

Joker rolü için Phoenix’ten önce düşünülen isim ise Oscar ödüllü oyuncu Leonardo DiCaprio ve Jared Leto idi. Ancak yönetmen Phillips sık sık rolün Joaquin Phoenix’in olmasını istediğini dile getirmişti.