Lionsgate, “John Wick: Chapter Three“nin vizyon tarihini duyurdu. Merakla beklenen devam serisi 17 Mayıs 2019‘da Amerika’da vizyona girecek!

Başrolünde bir kez daha Keanu Reeves‘i göreceğimiz yapım ilk filminde dünya çapında 88 milyon dolar ikinci filmde ise 171.5 milyon dolarlık gişe hasılatı elde etti. Seriden biraz bahsedelim; emekliye ayrılmış olan John Wick can yoldaşı köpeğiyle sakin bir hayat sürmekteyken başına gelen kimi olaylar onu bir kez daha suç dünyasına iter. Adalet peşindeki karizmatik tetikçi ikinci filmde bir işi reddettiği için tehlikeye bulaşıyor. İlk filmde öldürülen köpeğinin intikamını almak için hayatını tehlikeye atan Wick, bu sefer de bir vefa borcunu ödemek için suç dünyasına geri dönüyor. Ancak döndüğünde onu kötü bir sürprizin beklediğini öğreniyor. Öldürülmesi için başına büyük bir meblağ konulduğunu öğrenen Wick bir kez daha hayatta kalabilmek için mücadeleye girişiyordu.

John Wick 2’nin yönetmen koltuğunda Chad Stahelski, senaryoda yönetmenle birlikte David Leitch’in imzası var. İkinci filminde kadroda ayrıca Ian McShane, John Leguizamo, Bridget Moynahan, Lance Reddick, Ruby Rose, Riccardo Scamarcio, Common ve Peter Stormare yer aldı.